KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kaçtım, çünkü ailemi düşündüm
Kaçtım, çünkü ailemi düşündüm
Güncel
14 Aralık 2011 Çarşamba 11:42
  • 3680
  • 6

Kaçtım, çünkü ailemi düşündüm

Jandarmanın elinden kaçan İsmail Kalaycı teslim olmadan önce neden kaçtığını anlattı. Kalaycı, “Sadece ailemi düşündüm” dedi

Körfez`de geçen hafta çarşamba günü kesinleşmiş cezası bulunan İsmail Kalaycı jandarmanın elinden kaçarak firar etmişti. Emniyet ve jandarmanın yaklaşık bir haftadır aradığı Kalaycı neyle suçlandığını ve jandarmadan neden kaçtığını açıkladı. Sadece ailesini düşündüğünü söyleyen Kalaycı “Kısa süre önce babamı kaybettik. Ailemi ben geçindiriyorum. Benim başıma bir şey gelirse ailem perişan olur” dedi.
 

ARKADAŞIMI ALACAKTIM
Olay günü yaşadıklarını anlatan İsmail Kalaycı, “Olay günü Harun isimli arkadaşım yanıma gelerek hakkında kesinleşen cezaya itiraz edeceğini söyledi ve ben de bu nedenden dolayı onunla birlikte adliyeye gittim. Adliyedeyken 95 Evler`de oturan bir arkadaşım beni aradı ve kendisini almamı istedi. Ben de Harun`a durumu anlattım. Daha sonra arkadaşımı almak için adliyenin önünde duran araca bindim.
 

BANA DOĞRU KOŞTULAR
Bu sırada 2 kişinin arkamdan seslenerek bulunduğum araca doğru koştuklarını gördüm. Ben de korktum ve araçla kaçtım. Daha sonradan bu kişilerin jandarma olduğunu öğrendim. Ancak bu kişiler bana kimliklerini açıklamadı” şeklinde konuştu. Firar olayını gazetelerden öğrendiğini belirten Kalaycı “Ben cezaevinde yatmıyordum. Adliyede olmamın nedeni sadece arkadaşıma eşlik etmekti, başıma böyle bir talihsiz olay geldi” diye konuştu.
 

AİLEMİ GEÇİNDİRİYORUM
Kısa süre önce babasını kaybettiğini belirten Kalaycı, “Ailemin geçimini ben sağlıyorum. Bakmak zorunda olduğum annem ve okula giden kız kardeşim var. Hakkımda kesinleşen cezam vardı ve 6 bin TL para cezasına çevrildi. Bu para cezasını ödeyemedim. Jandarmanın da beni bu yüzden aradığını düşünüyorum. Azılı bir suçlu ya da suç makinesi falan değilim. Haberleri okuduktan sonra kendimi öyle hissettim” ifadelerini kullandı.
 

DEVLETTEN KAÇIŞ YOK
Samimi açıklamalarını sürdüren Kalaycı “Ben devletten kaçamayacağımı biliyorum. Endişelerim kendim için değil, ailem için. Evin tek erkeği benim. Bana bir şey olursa anneme kim bakar? Kardeşim okuyor ve okuluna devam etmesi için elimden geleni yapıyorum. Kardeşim ne olur? Ev kira. Kirayı veremezlerse ev sahibi evden çıkarır. Kısa süre önce babamın acısını yaşayan annem ve kardeşim, 2. büyük acıyı kaldıramaz” dedi. Kalaycı açıklamalarının ardından teslim oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ