KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kadın çiftçiler fuarı bastı
Kadın çiftçiler fuarı bastı
Güncel
06 Aralık 2011 Salı 14:11
  • 1691
  • 4

Kadın çiftçiler fuarı bastı

İzmit Ziraat Odası’nın Antalya Tarım Fuar’ına katılan Bayraktarlı kadın çiftçiler, asıl üretici olduklarını göstererek adeta fuarı bastı, yenilikleri yerinde gördü

Her yıl Antalya`da 1-4 Aralık tarihleri arasında yapılan ‘Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı`nı bu yıl Bayraktar Köyü`ndeki kadınlar ziyaret etti. İzmit Ziraat Odası`nın düzenlediği geziye 47 kadın ve 48 erkek çiftçi katıldı. Tarım İl Müdürlüğü`nün de destek verdiği ziyarete katılan kadın çiftçiler, tarım alanındaki yenilikleri yerinde görürken, büyük üretim seraları, tohumlama merkezleri ve ambalajlama tesislerini gezdi. Fuara ilk kez kadınların toplu bir şekilde katılması tüm katılımcıların dikkatini çekti.
 

ÜRETİMİ YERİNDE GÖRDÜLER
Türkiye`nin en büyük tarım fuarlarından biri olan Uluslar arası Sera, Tarım Ekipmanları, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı`nda bu yıl 156`sı uluslararası, olmak üzere toplam 600 firma katıldı. 66 bin 324 ziyaretçiyle ziyaret rekorunu kıran fuara katılan Bayraktarlı kadın çiftçiler İzmit Ziraat Odası Başkanı Şinasi Turoğlu tarafından daha önce randevuları alınan tesisleri gezdi. Büyük seralarda üretimin nasıl yapıldığını yerinde gören bayanlar, ambalaj ve tohumlama tesislerini de gezerek, aynısını kendi bölgelerinde yapmak için bilgi aldı.
 

FUAR GEZİLERİ SÜRECEK
Fuar alanına şapkaları ve yaka kartlarıyla düzenli bir şekilde giren İzmitli çiftçiler, en dikkat çeken katılımcı grup oldu. Tarım fuarıyla ilgili bilgi veren İzmit Ziraat Odası Başkanı Şinasi Turoğlu, fuarda üreticilerin üretim alanları, tohum, fide, sulama, ilaçlama ve gübreleme hakkında faaliyet gösteren firmalarla görüşmeler yaptığını söyledi. Değişen ve gelişen tarımsal teknolojilerin yerinde görüldüğünü vurgulayan Turoğlu, “Üreticimiz için çok faydalı bir çalışma oldu. Bu tür fuar gezilerine devam edeceğiz. Bize destek veren Büyükşehir ve Kartepe Belediyelerine, İl Tarım Müdürlüğüne ve Bayrak Ticaret`e teşekkür ediyorum” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ