KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kadın girişimcilere 20 lira harçlık
Kadın girişimcilere 20 lira harçlık
Güncel
20 Aralık 2012 Perşembe 16:19
  • 1441
  • 4

Kadın girişimcilere 20 lira harçlık

Kent konseyi kadın meclisinin önderliğinde başlayan girişimcilik kurusuna katılan kadınlara İŞKUR günlük 20 TL harçlık verecek
Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi, KOSGEB, MARKA ve İŞKUR işbirliğiyle düzenlenen ‘Kadın Girişimcilik Eğitim Programı`nın ikincisi start aldı. Fuar içerisindeki Sivil Toplum Merkezi`nde dün gerçekleştirilen eğitime 30 kadın katıldı. Eğitim toplantısında; Kent konseyi kadın meclisi başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut, KOSGEB Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, kent konseyi başkanı İbrahim Karaman ve kent konseyi genel sekreteri Gültekin Görüm hazır bulundu. 
 
KÖPRÜ VAZİFESİ
Proje kapsamında eğitim gören girişimci kadınlara, açtıkları işyerleri için yüzde 30`u hibe olmak üzere, 100 bin liraya kadar faizsiz kredi verilecek. Program öncesi kadın girişimcilere bilgi vermek amacıyla açıklama yapan kent konseyi kadın meclisi başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu, eğitime eksiksiz katılan kadınlara teşekkür etti. Kadınların girişimcilik konusunda sunulan imkanları değerlendirmesini isteyen Balcıoğlu, “Kadın meclisi olarak, kadınlara, kendilerine sunulan imkanları duyurmak için köprü vazifesi görüyoruz. Biz kadınlarımızı mutfaktan salonlara çıkarmaya çalışıyoruz” dedi. 
 
GÜNLÜK 20 LİRA
Kadınlara seslenen kent konseyi başkanı İbrahim Karaman da, kadınların iş hayatında aktif olarak yer aldığı bölgelerde sosyo-ekonomik refahın daha yüksek olduğunu söyledi. MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut ise “Her zaman sizlerin yanınızdayız” dedi. Kadınların çalışma hayatında aktif roller almaya başladığına dikkat çeken Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, 2012 yılında teşvikten yararlanmak için başvuran 200 kişinin yüzde 70`inin kadın olduğunu söyledi. Öztekin ayrıca projeye sonradan dahil olan İŞKUR`un eğitime katılan kadınlara günlük 20 lira harçlık vereceğini ifade etti. 
 
YARATICILIK BEKLİYOR
KOSGEB Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, Kocaelili kadınların eğitime gösterdikleri ilginin kendisini şaşırttığını söyleyerek, “KOSGEB olarak girişimciliğin en önemli aktörlerinden biriyiz. İşin hem eğitim hem de para kısmında varız” dedi. Geçtiğimiz yıl 2 bin kişiye girişimcilik eğitimleri verdiklerini söyleyen Çetinkaya, kadınlardan daha yaratıcı fikirler sunmalarını istedi. Konuşmaların ardından ise eğitimi Kemal Çöpür verdi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ