KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Kadın meclisi fikir alış verişinde
Kadın meclisi fikir alış verişinde
Güncel
28 Kasım 2012 Çarşamba 10:19
  • 785
  • 0

Kadın meclisi fikir alış verişinde

İzmitli kadınlar sağlık alanındaki değişikliklerle ilgili bir dizi ziyaret gerçekleştirip fikir alış verişinde bulundu

İzmit Belediyesi Kadın Meclisi Sağlık Çalışma Grubu, sağlık alanında meydana gelen değişiklikleri, kurulan Kamu Hastaneler Birliğini, değişikliklerin halka nasıl yansıyacağını öğrenmek üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Asuman Sert başkanlığındaki kadın meclisi üyeleri, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan Aydınlık`ı İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi`ndeki yerinde ziyaret etti. 

 
TEK MERKEZDEN
Hastanelerin bundan böyle tek merkezden yönetileceğini belirten Aydınlık, önceleri icra ve kontrol tek elden yürütülürken artık ayrıldığını söyledi. Aydınlık, “Yeni sistemde halka daha fazla hizmet için çalışıyoruz. Sağlık çalışanlarına daha iyi şartlarda, motivasyonlarını yükselterek çalışma ortamı hazırlamak için uğraş veriyoruz. Ayrıca yeni hastaneler için yeni yatırımlar hedefliyoruz” dedi.
 
BAŞHEKİME ZİYARET 
İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Yüksel Pehlevan`ı da ziyaret eden kadın meclisi üyeleri hastanenin son durumu hakkında bilgi aldı. Pehlevan yeni sistemin hasta memnuniyetini ön plana çıkardığını İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi`ndeki yeni doğum odalarının hizmete açılmasıyla hasta memnuniyetini artırma adına önemli bir adım atmış olacaklarını söyledi.
 
VERİMLİ ZİYARETLER 
Ziyaretlerin verimli geçtiğini belirten Sert, “Ziyaretlerde karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Sistemi ilk ağızdan öğrendik, Kadınlarımızın sorularına kulaktan dolma değil doğru bilgilerle cevap vermek istiyoruz. Ayrıca yeni sistemin hastaneler arasında rekabet oluşturacağını böylelikle kalitenin artacağını bunun da halka hizmet olarak yansıyacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ