KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kadınlar yemekte hünerlerini sergiledi
Kadınlar yemekte hünerlerini sergiledi
Güncel
25 Eylül 2010 Cumartesi 16:04
  • 1967
  • 5

Kadınlar yemekte hünerlerini sergiledi

Altı şehirden gelen kent konseyi kadın meclis üyeleri Seka Park’ta düzenlenen yemek yarışmasına katılarak hünerlerini sergiledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi`nin işbirliğinde düzenlenen ‘İlden İle Lezzetler Buluşuyor` yemek yarışması gerçekleşti. Kocaeli, Bolu, Bursa, Sakarya, Düzce ve Yalova illerindeki kadın meclislerinin katıldığı yarışmada daha çok aşçılarıyla ünlü Bolu`dan gelen bayanların fazla olması dikkat çekti.
 

SUNUCU ZUHAL TOPAL
Seka Park`ta düzenlenen yemek yarışmasının sunuculuğunu Star TV`de İzdivaç programını sunan Zuhal Topal yaparken, AKP milletvekilleri Osman Pepe ve Sibel Gönül, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, çok sayıda muhtar ve vatandaşlar etkinlikte hazır bulundu.
 

JÜRİDE ÜNLÜ AŞÇILAR
Çorba, ana yemek, pilav, börek ve tatlı olmak üzere beş kategoride gerçekleşen yarışmada 50 bayan yöresel kıyafetlerini giyerek hünerlerini sergiledi. Yemekleri tadarak seçmeye çalışan jüride ise; Emine Beder, Elif Korkmazel, Özgür Özkan, Naif Bağı, Özgür Şef, Zeki Kara, Hüseyin Alkın, İlyas Meral, Vedat Yoldaş, Orhan Ünsal, Başak Tüysüz, Ulaş Yıldız, Murat Barış, Bilge Saral ve Zümrüt Sevinç yer aldı.
 

BATIYA ÖZENMEYELİM
Yemek ve tatlıların sahipleri önce sunum olarak yemeklerini jüriye ve protokole gösterdikten sonra tatlarına baktırdı. Her yemeği ayrı ayrı tadan jüri üyeleri oy vermekte zorlandı. Öte yandan yarışma öncesi Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu ile İbrahim Karaosmanoğlu kültürel değerlere sahip çıkılmasının gerekliliğinden bahsederken, Osman Pepe de batıya özenilmemesini istedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ