KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Kafe Kedi Açıldı
Kafe Kedi Açıldı
Güncel
12 Kasım 2010 Cuma 15:50
  • 2739
  • 2

Kafe Kedi Açıldı

Pertev Paşa Caddesi üzerinde yer alan ve kültür sanat merkezi olarak faaliyet gösteren Kafe Kedi önceki gün açıldı

Sevgi Ata Çetin, Hülya Kılıç ile Meftun Demirhan`ın sahibi olduğu Kafe Kedi önceki akşam açıldı. Pertev Paşa Caddesi, Tahsin Marmara Sokak, Vakıf Apartmanı No:7 adresinde yer alan kafenin açılışına  gazeteciler, köşe yazarları ve çok sayıda sanatsever ilgi gösterdi. Hem kafe hem de kültür sanat merkezi olarak kullanılacak işletme oldukça beğenildi
 

SADECE KAFE DEĞİL
Kocaeli Kültür Kolektifi Derneği ile protokol imzaladıklarını ve derneğin faaliyetlerine ev sahipliği yapacaklarını belirten işletme sahipleri, “Burası sıradan bir kafe değil. Buraya gelenler sadece çay ve kahve içip evlerine gitmeyecek. Müşterilerimiz hem rahatça gazetelerini dergilerini okuyup dinlenecek, hem de burada faaliyet gösteren sanatsal etkinliklere katılabilecek” dedi.
 

SANATSAL ETKİNLİKLER
Eski mobilyaların kullanılmasıyla romantik bir havaya bürünen Kafe Kedi; bodrum kat, giriş kat ve asma kattan oluşuyor. Kafede ilerleyen zamanlarda paneller, festivaller yapılması ve sergiler açılması planlanıyor. Bodrum katı atölye olarak kullanılacak olan kafede nefis çay ve kahvelerin yanı sıra ev yapımı tatlılar da satışa sunuluyor. Şimdilik üç kişinin çalışacağı Kafe Kedi sabah 08.30 ile 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ