KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Kafkasyalı öğrencilere destek
Kafkasyalı öğrencilere destek
Güncel
08 Ekim 2012 Pazartesi 12:40
  • 1158
  • 0

Kafkasyalı öğrencilere destek

KOÜ’nde eğitim gören Kafkasyalı öğrencilerle kahvaltıda bir araya gelen Kocaeli Kuzey Kafkas Kültür Derneği Yönetimi, öğrencilerin her zaman yanında olduklarını ifade etti

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)`nde eğitim gören Kafkasyalı öğrenciler ve Kocaeli Kuzey Kafkas Kültür Derneği Yönetimi, Trio Cafe ve Restaurant`ta gerçekleşen tanışma ve kaynaşma kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltının evsahipliğini dernek başkanı Sami

Korkut (guğoj), dernek yöneticileri Cengiz Hurma, Hayri Tolga Asalkan, Gunda Korkut (ankuab) yaptı. Kahvaltıya Kocaeli Üniversitesi Kafkas Kulübü (KOÜKAF) Başkanı Anıl Der, başkan yardımcısı Halime Besleney ve dernek üyeleri ile KOÜ öğrencileri katıldı.
 
KAFKAS MÜZİĞİ VE OYUNLARI
Kahvaltıya katılan öğrenciler arasında Emre Yılmaz, Esat İnce, Kuzeyfa Şafak, Pınar Sandıkçı, Şeyda Uysal, Hiranur Kılınç, Nihal Pişgen, Harun Yıldız, Hilal Bağlar, Büşra Bilgici, Dijan Albayrak, Ömer Demircan, Dilara Kalmuk, Seda Tanbay, Banu Bahçe ve Okan Arı yer aldı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen tanışma ve kaynaşma kahvaltısında bol bol sohbet eden gençler, keyifli bir gün geçirdi. Gençler kahvaltı sonrası Kafkas müziği eşliğinde Kafkas oyunları oynadı. 
 
BURS ÇALIŞMALARI 
Kahvaltıda amaçlarının üniversitedeki tüm Kafkas kökenli gençlere ulaşmak olduğunu söyleyen Korkut “Bu yıl KOÜ`ye çok sayıda Kafkas kökenli öğrenci kardeşimiz başladı. Şimdilik bu kardeşlerimizden 35`iyle bu kahvaltıda bir araya geldik. Türkiye`nin bir çok ilinden gelen Kafkas kökenli öğrencilerimizi ağırlamaktan çok mutluyum. Onlara desteğimiz sürüyor ve sürmeye devam edecek. Kardeşlerimize derneğimizde bir oda tahsis ettik. Dernek üyesi öğrencilerimize burs çalışmamızda devam ediyor. 
 
DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
Arkadaşlarımız yıl içerisinde folklor ekibimize, dil kurslarına ve diğer etkinliklerimize katılabilirler. Ayrıca Kurban  Bayramı`ndan sonra Abazaca ve Rusca kurslarımız başlayacak. Başvurmak isteyenler Kafkas Kültür Derneği`nin facebook sayfasından veya dernek binamıza gelerek şahsen başvurabilirler” dedi. Trio Cafe ve Restaurant`ın sahibi Cem Behram`a ve personeline de teşekkür eden Sami Korkut, KOÜ Elektrik Mühendisliği öğrencisi Pınar Sandıkçı`yı yeni yaşından dolayı tebrik etti. Sürpriz doğum günü karşısında oldukça mutlu olan Pınar Sandıkçı pastasının mumlarını dilek tutarak üfledi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ