KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kahvehane yerine kütüphane!
Kahvehane yerine kütüphane!
Güncel
29 Kasım 2010 Pazartesi 16:32
  • 1638
  • 0

Kahvehane yerine kütüphane!

Bünyesindeki 20 binden fazla kitapla öğrencilerin önemli buluşma merkezi konumundaki Halk Kütüphanesi, “Gazete Köşesi” ile de emeklilerin de tercih ettiği alan haline geldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin kültür hizmetleri arasında yer alan Halk Kütüphanesi`ne olan ilgi her geçen gün artıyor. Raflarında 20 binin üzerinde kitap bulunduran ve bu zenginlikle özellikle öğrencilerin en önemli uğrak merkezi olma durumunu sürdüren Halk Kütüphanesi, emeklilerin de ilgisini çekmeye başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Kütüphanesi`nde oluşturulmuş “Gazete Köşesi” özellikle emeklilerin tercih önceliği oldu. Gazete keyfini sessiz, dumansız ve sigara kokmayan bir ortamda sürmek isteyen onlarca emekli, güne Halk Kütüphanesi`nin “Gazete Köşesi” bölümünde başlamayı alışkanlık yaptı.


TAM EMEKLİLER İÇİN

İlimizdeki gelişmeleri Kocaeli`nin yerel gazetelerinden, ülke ve dünyadaki olayları da ulusal gazetelerden sessiz ve dumansız bir ortamda takip şansı yakalayan Kocaeli`de bir çok emekli, kahvehaneleri sevmeyen diğer emeklilere çağrı yapmayı gerekli görüyor. Güne Halk Kütüphanesi`nde gazetelerini okuyarak başlayanlardan emekli Nurullah Er, “Burası kitap kokusunu sigara kokusuna değişmeyenler için birebir. Okuma meraklısı tüm emekliler bence burada olmalı..” diyor.


HER İLÇEYE BİLGİEVİ

Buarada Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuar Müdürlüğü de; ‘Halk Kütüphanesi`, ‘Kitap Fuarı` ve ‘Bilgi Evleri` faaliyetlerinin yanı sıra yeni bir hamle hazırlığında olduklarını duyurdu. Raflarındaki 20 bini aşkın kitapla öğrencilerden, gazete köşesi ile de özellikle emeklilerden olumlu eleştirilen alan Kültür Sanat ve Konservatuar Müdürlüğü; her ilçeye Bilgi Evi kurma hazırlığında olduklarının bilgisini yineledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ