Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
KAI Vakfı’nda Sarıçayır dönemi başladı
KAI Vakfı’nda Sarıçayır dönemi başladı
Güncel
Nabi Yazıcı
07 Kasım 2018 Çarşamba 07:44
  • 1610
  • 0

KAI Vakfı’nda Sarıçayır dönemi başladı

Kars Ardahan Iğdır Vakfı Başkanı olarak görev yapan Mehmet Irak'ın, AK Parti'den belediye başkanlığına aday adayı olmaya hazırlanması nedeniyle istifa etmesi sonucu boşalan göreve ilçenin tanınan simalarından Taner Sarıçayır getirildi.

İstifa sonrasında boşalan başkanlık görevine, vakıf yönetimi tarafından yapılan değerlendirme sonrasında Taner Sarıçayır atandı.

Yapılan yönetim kurulu toplantısında; Mehmet Irak'ın yerine; bölgemizin sevilen genç girişimci iş adamlarından olan ve vakıfta da genel sekreter olarak vazife yapan Taner Sarıçayır getirilirken, diğer görev dağılımları değişmedi.

Körfez'in sevilen insanlarından olan, Kars Akçakale Köyü Derneği Başkanlığı'na yapan Taner Sarıçayır, aynı zamanda siyasi bir geçmişe sahip olan, bölgemizin önemli isimlerinden biri konumunda bulunuyor.

Döneminde Anavatan Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış olan Taner Sarıçayır; Ak Parti'nin yönetiminde de yer alan bir isim. Başarılı iş adamının vakfın başkanlığına getirilmesi, Kars-Ardahan ve Iğdır nüfusuna kayıtlı olan insanlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Vakıf Başkanlığına gelen Taner Sarıçayır, ilk icraat olarak, geniş katılımlı bir gece düzenleyeceği ve bununla ilgili çalışmalar başladığı bildirildi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ