KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kaldığı huzurevine 15 bin TL bağış yaptı
Kaldığı huzurevine 15 bin TL bağış yaptı
Güncel
05 Kasım 2010 Cuma 15:00
  • 1210
  • 0

Kaldığı huzurevine 15 bin TL bağış yaptı

Yaklaşık 4 yıldır İzmit Huzurevi’nde kalan Suzan Ayder, merhum eşinden miras kalan paranın 15 bin TL’sini huzurevine bağışladı

1995 yılında kurulan ve 97 yaşlısı bulunan İzmit Huzurevi`nde anlamlı bir tören düzenlendi. 82 yaşındaki Suzan Ayder, yaklaşık 4 yıldır kaldığı İzmit Huzurevi`ne, Devlet Demir Yolları`ndan liman müdürü olarak emekliye ayrılan merhum eşi Kemal Ayder ile birlikte biriktirdiği parasının 15 bin TL`sini bağışladı. Ayder`in bağışladığı para ile huzurevine yeni koltuklar ve 2 adet LCD televizyon alındı. Geri kalan para ile de müdür odasının tamiratının yapılacağı ve diğer eksiklerin giderileceği öğrenildi.
 

TÖREN DÜZENLENDİ
Ayder`e teşekkür amacıyla düzenlenen törene SHEÇK İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu, müdür vekili Celalettin Gezici, huzurevi müdürü Olcay Taştan, dernek yöneticileri Emine Doğan ile Sema İnanç ve huzurevi sakinleri katıldı.
SHEÇK İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu tören öncesi, vali Ercan Topaca tarafından tadilat sözü verilen havuzla ilgili çalışmaları yerinde inceledi. Ardından huzurevine çıkan müdür ve beraberindekiler tek tek yaşlılarla selamlaşarak hatırlarını sordu.
 

ÇOK MUTLU OLDUM
Bağıştan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen SHEÇK İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu, “İçinizden birisinin böyle bir bağışta bulunması bizi çok mutlu etti. İzmit Huzurevi`nde içtenlik olmasa böyle bir bağış söz konusu dahi olmazdı. Çünkü hepimizin gelir düzeyi belli. Çok hayırlı bir bağışta bulunuldu. Daha önce de bazı huzurevi sakinleri böyle bağışlarda bulunmuşlardı” dedi. Bağış yapan Suzan Ayder ise duygularını şu sözlerle ifade etti:
 

DOĞUM GÜNÜ KUTLANDI
‘Burada sizlerle olduğum için çok mutluyum. Çalışanların tamamına gösterdikleri yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki burada benimlesiniz.” Konuşmasının ardından törene geçildi. Ayder`e yaptığı bağış nedeniyle Hamdi Kadıoğlu tarafından teşekkür belgesi verildi. Huzuevinde kalan bazı yaşlılar ise şiir ve türküler okuyarak törene renk kattı. Ayrıca tören vesilesiyle huzuevi müdürü Olcay Taştan`ın da 50. doğum günü de hep birlikte şarkılar eşliğinde kutlandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ