KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Kaldırım işgaline taviz yok
Kaldırım işgaline taviz yok
Güncel
27 Aralık 2011 Salı 15:22
  • 1499
  • 4

Kaldırım işgaline taviz yok

İzmit Belediyesi Zabıta ve Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, kaldırımı fazlasıyla işgal eden işletmeleri denetleyerek ‘kaçak yapı’ uygulması uyguluyor

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları ortak denetimlerde kent içindeki kaldırımların işgalini önleme konusunda yoğun çaba harcıyor. Özellikle büyük ve kalabalık kent merkezlerinde son birkaç yıldır, restoran-cafe türü işletmelerin, kapalı alanda sigara yasağı uygulaması sonrası kaldırımlara gereğinden çok masa, sandalye atması ve birtakım eklentiler yaparak sigara içen müşteriye hitap etme çabaları yaya ulaşımını olumsuz etkiliyor. İzmit Belediyesi kendi sınırlarında bu olumsuzluğu gidermek için denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 

DENETİMLER SÜRECEK
İşletmelere yapılan eklemeler belediyenin izni ve bilgisi dahilinde yapılmadığından, kaçak yapı şeklinde değerlendirilerek gereken yasal uygulamalar yerine getiriliyor. Son olarak İzmit Yürüyüş Yolu güzergahındaki bir kafede yapılan denetimde kapalı alan oluşturmak için monte edilen panolar sökülerek, yediemine teslim edildi. Zabıta müdürü Muhammed Ergin, kent içi denetimlerinin yeni yılda da düzenli şekilde süreceğini kaydetti.  

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ