KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Kale İlköğretim Okulu Köseköy'de açıldı
Kale İlköğretim Okulu Köseköy'de açıldı
Güncel
29 Eylül 2010 Çarşamba 23:28
  • 8311
  • 0

Kale İlköğretim Okulu Köseköy'de açıldı

Seviye Dergisi Dershaneleri ve Kale Okullarının kurucuları tarafından kurulan Kale ilköğretim Okulu Köseköy'de açıldı. Açılışa özel 5 yıllık eğitim fiyatı 4 bin 900 TL.
Merkezi Tuzla`da bulunan Kale Okulları ve Seviye Dergisi Dershaneleri`nin kurucuları Bahir Azak, Halit Bozkurt ve Özer Özekinci ilk ilköğretim okullarını Kartepe Köseköy Hacı Mustafa Mahallesi Gazi Osman Paşa Caddesi No: 2 adresinde törenle açtı. Devralmak istedikleri Atayurt Koleji binasının son anda Büyükşehir Belediyesi`nce alınarak imam hatip lisesine dönüştürülmek üzere milli eğitime verilmesi nedeniyle ortaklar Kadın Dayanışma Vakfı`nın eski binasını kiraladı. Kale İlköğretim Okulu`nda 300 öğrenciye eğitim verilecek. 
 
 
AÇILIŞA ÖZEL FİYAT
Şimdilik ana okulu ve beşinci sınıfa kadar öğrenci kabul eden okul, açılışa özel bir kampanya yaparak; birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar her şey dahil 4 bin 900 TL`ye öğrenci kabul ediyor. KADAV`dan kiralanan iki katlı 18 derslikli okulun açılışına; AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık  ve çok sayıda öğretmen katıldı. Açılışta konuşan milletvekili Fikri Işık, özel okulların rekabet yaratıp eğitim kalitesini yükselttiğini ve devletin yükünü azalttığını kaydetti.
 
 
 
10 KİŞİLİK SINIFLAR
Daha sonra söz alan okul müdürü Mukadder Babahan yaptığı kısa konuşmada açılışa katılımlarından dolayı protokol üyeleri ve tüm davetlilere teşekkür ederek, 10 kişilik sınıflarda butik eğitim vereceklerini söyledi. Şimdilik 68 öğrenciyle eğitim hayatına başlayan Kale İlköğretim Okulu`nun 400 bin TL`ye mal olduğunu belirten kurucu Halit Bozkurt ise tüm sınıflarda akıllı tahta, yüksek ses sitemi, A sınıfı güvenlik ve kaliteli bilgisayar ağının olduğunu kaydetti. Okullarında yemekhane, laboratuar ve spor salonunun da bulunduğunu dile getiren Bozkurt, eğitim anlayışlarıyla çok başarılı olacaklarını belirtti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ