KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Darüşşafaka’dan, babası ve maddi durumu olmayan çocuklara müjde
Darüşşafaka’dan, babası ve maddi durumu olmayan çocuklara müjde
Güncel
06 Nisan 2010 Salı 13:52
  • 2203
  • 0

Darüşşafaka’dan, babası ve maddi durumu olmayan çocuklara müjde

Darüşşafaka Eğitim Kurumları babası ve maddi durumu olmayan ilköğretim 3. sınıf öğrencilerini, lise sonuna kadar ücretsiz kolej eğitimi için, sınava tabi tutacak

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, öncelikle babası olmayan çocukların faydalanacağı, ilköğretimden üniversiteye kadar ücretsiz kolej eğitimi için, 30 Mayıs`ta sınav düzenleyecek.
Babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli ilköğretim 3. sınıf öğrencilerine yönelik eğitim yardımı için düzenlenen sınav için başvurular 26 Mayıs`ta sona erecek. Sınav sonunda başarılı olan öğrencilere parasız ve yatılı eğitim verilecek.
 

TANITIM TOPLANTISI
İstanbul Darüşşafaka Eğitim Kurumları idarecileri, Atılım Anadolu Lisesi`nde, Darüşşafaka Eğitim Kurumları`nı tanıtan bir toplantı gerçekleştirdi. Programa Darüşşafaka Eğitim Kurumları Eğitim Komisyonu Başkanı Fırat Tekin, Darüşşafaka Lisesi Müdür Yardımcısı Sırrı Ersoy, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Fırat Tekin, katılımcılara teşekkür ederek, şunları kaydetti:
 

YAŞAMLARI DEĞİŞECEK
“Darüşşafaka, başarılı bir geçmişe sahip, köklü bir okul. Tarihsel ve kurumsal kimliğini yansıtan, yardımlaşma, dayanışma, paylaşım yaklaşımlarını içeren tüm öğrencilerin, çalışanların ve mezunların, ortak ruhla hareket eden bir camia olmasını sağlayan Darüşşafaka, yeni Darüşşafakalılar`ın yaşama hazırlanmasında, yol gösteryor. Türkiye`nin bütün bölgelerinde, 3. sınıf öğrencilerini, yaşamlarında büyük değişimler yaratacak bir okulla tanıştırmak istiyoruz.
 

GİRİŞİMCİ GENÇLER
Hızla değişen dünyamızda eğitim anlayışı yeniden tanımlanıyor. Eleştirel düşünen, tercih yapabilen, farklı bakış açılarına ve sorun çözme becerilerine sahip bireyler yetişmek, 21. yüzyılın beklentileri arasında yer alıyor. 21. yüzyıl bu niteliklerin yanı sıra hızlı düşünebilen, değişime açık, sözlü ve yazılı becerilere sahip, girişimci, hedeflerine ulaşmada yılmadan çalışan, risk alabilen, merak ve hayal gücü gelişmiş özellikteki bireylere ihtiyaç duyuyor.

Kurumumuz ana diline hakim, İngilizce`yi etkin kullanan ve ikinci yabancı dilde iletişim kurabilen, çağdaş, özgüvene sahip, öğrenerek kendini geliştiren, çağın gerektirdiği teknolojileri üst düzeyde kullanan, her alanda fark yaratacak gençler yetiştiriyor. Kocaelili 17 öğrencimiz var, bu sayının artmasını hedefliyoruz. Darüşşafaka`yla yaşamları değişen öğrencilerin her birinin, büyük hayalleri var.
 

DARÜŞŞAFAKALI OLMAK
Örneğin, 8. sınıf öğrencisi Kadir Selena, keman çalmayı kurumumuzda öğrendi. Kerem Cem, Kerim Can okulun minik basket takımında. Darüşşafakalı öğrenciler sadece hayal etmekle kalmıyor, aynı zamanda büyük başarılara da imza atıyor.” Konuşmanın ardından, Darüşşafakalı öğrencilerin hazırlamış olduğu slayt gösterisiyle, Darüşşafaka kurumları tanıtıldı. Daha sonra kurum öğrencisi Selena ve kurum okulundan mezun olan profesör doktor olan Bülent Coşkun, Darüşşafakalı olmayı anlattı.

 

SINAVA GİRİŞ KOŞULLARI
Öğrencilerin sınava katılabilmesi için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şart. Öğrencinin babasının hayatta olmaması ya da ailesinin maddi durumunun, öğrenimini sürdürmesine yeterli olmaması gerekiyor. Haziran 1999 sonrası doğan ve 2009-2010 eğitim öğretim yılında 3. sınıf öğrencisi olanlar ile sağlık ve diğer yönlerden yatılı okula kabulüne sakınca bulunmayan öğrenciler, sınava katılabilecek.
 

GEREKLİ BELGELER
Sınav kaydı için gerekli belegeler ise şöyle sıralanıyor: Okul müdüründen alınacak üçüncü sınıf öğrencisi olduğunu gösteren imzali ve mühürlü belge, nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı aile nüfus kayıt örneği, dört adet fotoğraf, yatılı okula engel bulunmadığını gösteren sağlık ocağından alınacak rapor ve başvuru formu. Sınav başvurusu İstanbul dışı posta ile İstanbul içi ise Darüşşafaka Eğitim Kurumlarına yapılacak. Detaylı bilgi almak isteyenler İstanbul Darüşşafaka Eğitim Kurumları`nın 0212 286 22 00 numaralı telefonunu arayabilirler.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ