KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kamuda KOBİL dönemi
Kamuda KOBİL dönemi
Güncel
11 Kasım 2010 Perşembe 14:14
  • 831
  • 0

Kamuda KOBİL dönemi

Kamuda çalışan bilişim personeli Gölcük’te bir araya gelerek Kocaeli Bilişim Platformu’nu oluşturdu

İlimizdeki kamu kurumları ve iştiraklerinde çalışan bilgi işlem personeli yeni bir oluşuma imza attı.  Kocaeli Bilişim Platformu`nu (KOBİL) oluşturan çalışanlar Gölcük`te düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ‘Kocaeli İli Akıllı Kent Uygulamaları, Kamu Bilişim Politikaları` adlı toplantıya Gölcük Belediyesi ev sahipliği yaptı.

 

ÇALIŞMALAR KONUŞULDU
İkincisi yapılan toplantıya İl Özel İdaresi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, ilçe belediyeleri ve iştiraklerde çalışan personel katıldı. Platform üyeleri, fiber optik altyapı çalışmaları, ip telefon haberleşme sistemleri, şehir güvenlik kameraları, ağ yönetim ve güvenlik sistemleri, server yönetim sistemleri, program yazılım ve lisanslamaları üzerine görüş alışverişinde bulundu.

 

BAŞKAN HÜSEYİN ÇİT OLDU
Ayrıca KOBİL Yönetim Kurulu Başkanının belirlendiği toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Donanım ve İletişim Ağları Sorumlusu, bilgisayar yüksek mühendisi Hüseyin Çit başkan seçildi. Başkan Çit, yaptıkları çalışmalarla Kocaeli`yi bilişim kenti haline getirmek istediklerini söyledi. Platform üyeleri bir sonraki toplantıyı 9 Aralık`ta gerçekleştirecek.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ