KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kamuya eleman alınacak
Kamuya eleman alınacak
Güncel
16 Eylül 2009 Çarşamba 12:09
  • 954
  • 0

Kamuya eleman alınacak

Başbakanlık Merkez Teşkilatı, Gümrük Müsteşarlığı ve Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı giriş sınavıyla eleman alacak.

Başbakanlık merkez teşkilatına 30 uzman yardımcısı, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı'na 7 gümrük müfettiş yardımcısı, 10 stajyer kontrolör, 47 gümrük uzman yardımcısı, 4 AB uzman yardımcısı alınacak.

Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı ise 2 patent uzman yardımcısı ve 3 marka uzman yardımcısı için giriş sınavı düzenleyecek.

Başbakanlık, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı ve Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı'nın sınavla elaman alımıyla ilgili ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı. Başbakanlık Merkez Teşkilatında çalıştırılmak ve Başbakanlık Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere 30 başbakanlık uzman yardımcılığı kadrosu için 19-23 Ekim 2009 tarihleri arasında giriş sınavı yapılacak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 28-29 Haziran 2008 ve 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP:95 veya KPSSP:97 puan türlerinden 85 ve üzerinde puan almak kaydıyla müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak Başbakanlık Uzman Yardımcısı sayısının 4 katı aday arasına girmek gerekecek. Sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına çağrılacak.

Adaylar başvurularını http://www.basbakanlik.gov.tr/ internet adresinden “Başbakanlık Uzman Yardımcılığı Başvuru Formu'nu doldurmak suretiyle elektronik ortamda yapacaklar.
Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı genel idare hizmetleri sınıfında görevlendirilmek üzere 7 gümrük müfettiş yardımcısı, 10 stajyer kontrolör; 5'i Gümrükler Kontrol Genel Müdürlüğü'nde ve 5'i Tasfiye İşleri Döner Sermaye İşletmeleri Genel Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere ve 47 gümrük uzman yardımcısı olacak. Gümrük Uzman Yardımcısı alımı iki ayrı sınav ile gerçekleştirilecek. İlk sınavda 25, ikinci sınavda 22 alım yapılacak olup, her bir sınav için 1'er Endüstri Mühendisi ve 1'er Tekstil Mühendisi olmak üzere 2'şer kontenjan ayrıldı.

4 AB uzman yardımcısı ise kadro karşılığı sözleşmeli olacak. Bütün kadrolar için giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı yapılacak. Sınava çok sayıda başvuru olması halinde, sınava başvuran adaylar arasından, ilgili KPSS puanı başarı sırasına göre yukarıda belirtilen kadroların her birinin 20 katı kadar aday ve bu adaylardan en düşük puana sahip adayla aynı puana sahip tüm adaylar yazılı sınava çağrılacak. Başvurular, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Personel Dairesi Başkanlığı'na yapılacak. 2 Ekim tarihine kadar yapılacak. 18 Aralık'da yapılacak gümrük uzman yardımcılığı sınavı için son başvuru tarihi 4 Aralık, 19-20-21 Kasım tarihinde yapılacak olan Müfettiş Yardımcılığı sınavı için 19 Ekim günü mesai bitimine kadar sürecek.

Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı ise 8'inci derece kadroda teknik hizmetler sınıfında 2 patent uzman yardımcısı ile genel idare hizmetler sınıfında 3 marka uzman yardımcısı kadrolarına giriş sınavıyla personel alacak. ÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 ve 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında Teknik Hizmetler Sınıfındaki patent uzman yardımcısı kadroları için KPSSP4 puan türünden asgari 80 ve üzerinde puan, genel idare hizmetler sınıfındaki marka uzman yardımcısı kadroları için KPSSP54 puan türünden asgari 80 ve üzerinde puan almak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde başvurdukları Uzman Yardımcısı kadro sayılarının 20 katı kadar aday giriş sınavına alınacağından dolayı, başvurdukları kadro sayısının 20 katı aday arasına girmek gerekecek. Başvurular 28 Eylül -16 Ekim tarihleri arası mesai bitimine kadar Türk Patent Enstitüsü Personel Dairesi Başkanlığı'na yapılacak.


HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ