KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Kamyon telleri kopardı elektrikli eşyalar yandı
Kamyon telleri kopardı elektrikli eşyalar yandı
Güncel
19 Ekim 2012 Cuma 13:53
  • 3244
  • 3

Kamyon telleri kopardı elektrikli eşyalar yandı

Orhan Mahallesi’nde inşaat alanına malzeme döken kamyon elektrik tellerini koparınca olanlar oldu. Tellerin kopması kısa devreye neden olunca mahalle sakinlerinin tüm elektornik eşyaları yandı
İzmit Orhan Mahallesi Kerem Sokak üzerinde bulunan ve iddialara göre İzmit eski Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice`ye ait olan inşaat alanına malzeme getiren kamyonun elektik tellerini koparması mahalleliyi perişan etti. Tellerin kopması sonucunda kısa devre yapan elektrik sistemi çok sayıda vatandaşın elektronik eşyalarının yanmasına sebep oldu.
 
KISA DEVRE YAPINCA
İddialara göre; eski başkan Halil Vehbi Yenice`ye ait olduğu ileri sürülen inşaat alanına kum getiren kamyon kumu dökerken kamyonun kasası elektrik tellerini kopardı. Kopan teller birbirine değince kısa devre yaptı ve Kerem Sokak üzerinde bulunan çok sayıda evin elektrikli aletleri yandı. Vatandaşlar başlarına gelen durum karşısında neye uğradığını şaşırdı.
 
MUHATAP BULAMADILAR
Bir araya gelen sokak sakinleri başlarına gelen duruma tepki gösterdi ve yaşadıklar sıkıntıdan doğan zararların karşılanmasını istedi. Vatandaşların haber vermesiyle sokağa gelen SEDAŞ ekipleri, kopan elektrik tellerini onardı ve daha büyük bir olayın yaşanmasına önledi. Vatandaşlar başlarına gelen olay karşısında bir muhatap bulamadıkları için sinir krizi geçirdi. 
 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ