KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Kamyonculardan kan bağışı
Kamyonculardan kan bağışı
Güncel
03 Aralık 2012 Pazartesi 12:34
  • 797
  • 0

Kamyonculardan kan bağışı

S.S. 4 No’lu Kullar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri kan bağışında bulundu. Toplanan kanlar Kızılay’a teslim edildi
Gençekleştirdiği sosyal etkinliklerle adını duyuran S.S. 4 No`lu Kullar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İsmail Özkar ve kooperatifin 113 üyesi kan bağışında bulundu. Kullar merkezde bulunan kooperatif binasında gün boyu devam eden kan bağışında toplanan kanlar Kızılay Kan Merkezi`ne teslim edildi. 
 
ÜYELERDEN İLGİ
Kullar Merkez Camii İmamı Yüksel Kaymaz`ın okuduğu duaların ardından kan verme işlemine geçildi. Kooperatif  başkanı Özkar ve cami imamı Kaymaz`ın da kan verdiği kampanyaya kamyoncular büyük ilgi gösterdi. Kooperatif üyelerine kan vermenin faydalarını anlatan, her gün telefonuna gelen ‘ Kan lazım` mesajlarından çok etkilendiğini söyledi.
 
KAN BİR İHTİYAÇ
Kendini kana ihtiyaç duyan kişiler yerine koyduğunu belirten Özkar, “Kooperatifte bir kampanya düzenlemeye karar verdim. Elimizde bu fırsat varken başka insanların yaşamasını sağlayalım. Kan vermek sevaptır. Zaman zaman bu kampanyayı tekrarlayacağız. Eminim ki bütün üyelerimizde bu kampanyaya gönülden katılacaklardır” dedi.
 
SAĞLIĞA DESTEK
İnsanların sağlığına yönelik yapılacak yardım ve katkıların önemini vurgulayan Özkar, önümüzdeki günlerde organ naklinin faydalarının anlatılacağı bir toplantı düzenleyeceklerini aktardı. Organ nakline bir tabu olarak bakılmasını eleştiren Özkar, bunu anlamsız bulduğunu ifade etti. 
 
ORGAN NAKLİ KONUSU
Organ nakli konusunda Kocaeli Üniversitesi ile ortak bir çalışma yapacaklarını belirten Özkar, “Kocaeli Üniversitesi`nde alanında uzman bir profesörü davet ederek kooperatif üyelerine organ naklinin önemini ve sağladığı yararları anlatan bir toplantı düzenleyeceğiz. İnsan hayatını kurtaran her türlü katkının ve çalışmanın içinde olmalıyız” ifadesini kullandı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ