KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra Belediyesi ek binaya kavuşuyor
Kandıra Belediyesi ek binaya kavuşuyor
Güncel
01 Aralık 2011 Perşembe 16:03
  • 1600
  • 2

Kandıra Belediyesi ek binaya kavuşuyor

Kandıra Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü ve sosyal tesisleri barındıracak ek hizmet binasının temeli görkemli bir törenle atıldı

Kandıra Belediyesi`nin Orhan Mahallesi Ağva İstanbul Caddesi`nde bulunan mecvut hizmet binasının yanındaki arsaya, destek hizmetleri müdürlüğünün ve sosyal tesislerin bulunacağı yeni bir binanın temeli atıldı. Belediye başkanı Cengiz Kan`ın ev sahipliğinde gerçekleşen törene katılım oldukça yüksekti. Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, ilçe emniyet müdürü Turhan Aksoy, AKP Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, ilçe kadın kolları başkanı İlknur Yiğitoğlu, ilçe gençlik kolları başkanı Murat Özmen, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş törende hazır bulundu.
 

ŞEVK İÇİN BUNLAR GEREKLİ
Toplam 800 metrekarelik alana 3 katlı yapılacak hizmet ve sosyal tesis binasının inşaatının yaklaşık 5 ay süreceğini belirten başkan Kan, birinci katın garaj, ikinci katın idari müdürlük, üçüncü katın da sosyal tesisler ile misafirhane olacağını söyledi. Başkan Kan, binanın maliyetinin 1 milyon 400 bin TL olduğunu ifade etti. Kandıra`ya ciddi hizmetler yapmayı hedeflediğini belirten Kan, eski hizmet binasının kullanılamaz halde olduğunu ve buna bağlı olarak personelin bir çok ihtiyacının karşılanabileceği bölümleri yenilediklerini belirtti. Kan, “Personelimizin çalışma şevki ve heyecanını arttırmak için bunları yapmak gerekli” dedi.
 

BARAJIN TEMELİ DE ATILIYOR
Belediyeye alınan 15 araçtan bahseden Kan, “Araçları almadan önce 10-15 gün kiralıyorduk. Kiralama saati 150 TL`ydi ve yüklü bir ücret ödemek zorunda kalıyorduk. Satın almanın belediyemizin menfaati adına çok daha faydalı olduğunu düşündük ve araçlarımızı aldık. İçme suyu ihtiyacımızı karşılayacak barajın da yakında temeli atılıyor. İlçemiz ihtiyacı olan hizmeti birer birer alıyor. Cebeci Pembe Kayılıklara da yeni arıtma tesisi yapılacak. Kandıra`da alt yapı ve kanalizasyon çalışmaları biter bitmez belediye olarak boş durmayıp üst yapı çalışmaları için yeni hizmetler vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 

KANDIRA`NIN HAKKI
Küçümsenecek bir hizmet yapılmadığını kaymakam Erkal, “Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen belediye başkanımız ve personeline teşekkür ediyorum. İlçemiz için önemli bir hizmetin temeli bugün atılıyor. Konum haliyle Kocaeli`nin en önemli ilçelerinden biri olan Kandıra, özüyle sağlam kalmış kültürel bir yapıya sahip. Yıldızı parlayacak bir ilçe ve bu şekildeki projeleri Kandıra hak ediyor. Kandıra Belediyesi, sahip olmamız gereken hizmetleri günden güne halka sunuyor” şeklinde konuştu. Temel atma töreni, Merkez Cami İmamı Yusuf Çakar`ın okuduğu dua eşliğinde gerçekleştirilirken, aynı anda kurban kesildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ