KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra GİOSB’yi TBMM’ye taşıyor
Kandıra GİOSB’yi TBMM’ye taşıyor
Güncel
12 Aralık 2010 Pazar 17:42
  • 1993
  • 8

Kandıra GİOSB’yi TBMM’ye taşıyor

Topraklarında gıda ihtisas organize sanayi bölgesinin kurulmasını istemeyen Kandıralı köylülerin taleplerini, Hikmet Erenkaya meclise taşıyacak

Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi`nin topraklarında kurulmasını istemeyen Kocakaymaz ve civardaki 4 ayrı köy sakinleri haftalardır tepkilerini ortaya koyuyor, eylem yapıyor. Geçtiğimiz hafta Ankara`ya giden ve TBMM önünde seslerini duyurmaya çalışan Kandıralı köylülerin taleplerini CHP milletvekili Hikmet Erenkaya meclise taşıyor. Meclise soru vermeye hazırlanan Erenkaya Kandıra GİOSB`nin yapılacağı toprakların ucuza kapatılmamasını ve köylülerin haklarının verilmesini isteyecek.
 

KÖYLÜLER İKNA EDİLMELİDİR
Sanayi bölgesinin yapılacağı köylerde yaşayan insanların en az 300 yıllık bir geçmişi olduğunu belirten Erenkaya, “Bu insanları bir çırpıda buradan koparamazsınız. Bu araziler çorak araziyse köylüler ikna edilmeli. Hakları en üst düzeyde verilmeli, toprakları ucuza kapatılmamalı. Asırlardır burada yaşayan insanları bir çırpıda doğdukları yerlerden söküp atmak doğru değildir. Ben Kandıralı köylülerin her zaman yanındayım. Sanayi Bakanı Nihat Ergün, vali Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu`nu köylere davet ediyorum. Gelin köylülere durumu yerinde anlatalım ve ikna edelim.” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ