KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra Yoğurdu imaj değiştiriyor
Kandıra Yoğurdu imaj değiştiriyor
Güncel
29 Kasım 2010 Pazartesi 13:07
  • 2082
  • 2

Kandıra Yoğurdu imaj değiştiriyor

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, ilçenin ünlü yoğurdunun plastik kaplardan çıkarılıp toprak kaplara yerleştirileceğini belirtti

Kandıra`nın yoğurdu artık plastik kaplardan çıkıyor. Belediye başkanı Cengiz Kan yoğurdun özel hazırlanan toprak kaplara geçirilmesi çalışmalarına başladı. Yoğurt üreticileri ve satıcılarıyla bir araya gelen başkan Kan, yeni kabı tanıttı. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kan, ‘Kandıra Yoğurdu`nun gün geçtikçe özelliği yitirdiğini ve bu yüzden yeni bir proje planladıklarını belirtti.
 

KAYIT YAPTIRILIYOR
Kan şöyle konuştu; “Proje içerisinde plastik kaplarda satılan yoğurtların toprak kaplara alınması için çalışmalara başladık. Yapılan toprak kaplar hiçbir kar elde etmeksizin üretici ve satıcılara teslim edilecek. Yoğurt üretici ve satıcılarının daha kaliteli yoğurt yapmaları ve satmaları için de belediye olarak denetlemeler yaparak belge vereceğiz. İlk etapta toprak kaplardan temin etmek isteyen üreticilerin, belediyemize gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.”
 

KİTAPÇIK BASILACAK
Toplantıda konuşan yoğurt üreticileri ve satıcıları, Kan`ın planladığı projenin hayata geçmesiyle ‘Kandıra Yoğurdu`nun gerçekten hak ettiği değeri bulacağını, projeyi de desteklediklerini söyledi. Toplantıda son olarak başkan Kan, yoğurdun özelliklerini içeren küçük bir kitapçık ve toprak kapların taşınması için ip filelerinde Kandıra Belediyesi tarafından yapılacağını, her yoğurt üreticisine de özel numaralar verilerek tüketicilerin rahat bir şekilde ulaşılabileceğini söyledi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ