KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra’da 9/8’lik bayram
Kandıra’da 9/8’lik bayram
Güncel
18 Kasım 2010 Perşembe 12:04
  • 1938
  • 0

Kandıra’da 9/8’lik bayram

Kandıra Belediyesi’nin personeliyle bayramlaşma töreni aile çay bahçesinde çiftetelli müzikleri eşliğinde kutlandı

Kandıra bayramın ikinci günü bayramlaştı. Siyasi partiler, Kandıra Belediyesi ve protokol üyeleri gerçekleştirdiği etkinliklerle ilçenin bir çok yerinde bayram coşkusu yaşadı. Kandıra Belediyesi`nin personeli bayramlaşma kutlamasını belediyenin çay bahçesinde düzenledi. Yoğun katılımın sağlandığı etkinlikte başkan Cengiz Kan ve daire müdürleri hazır bulundu. Çiftetelli müziği eşliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğinde eski bayramlar yad edildi.
 

KUYRUKLAR OLUŞTU
Bundan sonra hava durumu müsade ettikçe bayramlaşma kutlamalarını açık havada yapacaklarını belirten Cengiz Kan, etkinliğe katılan personelin bayramını kutladı. Öte yandan bayram hareketliliği yaşan Kandıralılar bayram namazının ardındanmezbahanelere koştu. Kandıra Belediye Mezbahası`nda uzun kuyruk oluşturan vatandaşlar kurbanlarını kestirdi. Sıra beklemek istemeyen vatandaşlar ise Kapalı Pazaryeri`ne giderek kurbanını burada kestirdi.
 

İLÇE PROTOKOLÜ
Kandıra ilçe protokolünün bayramlaşma töreni ise Turan Güneş Kültür Merkezi`nde yapıldı. İlçe kaymakamı Hamza Erkal`ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende belediye başkanı Cengiz Kan, Garnizon Komutanı Ali Çankır, eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, ilçe emniyet müdürü Abdurrahim Türkmen, ilçe jandarma komutanı Deniz Çezik, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar hazır bulundu.
 

ERENKAYA KATILDI
Bayramda ilçe siyasi partiler de büyük hareketlilik yaşadı. 
CHP`nin parti binasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine milletvekili Hikmet Erenkaya ve il başkanı Ferhan Şensoy, Kandıra eski belediye başkanı Mustafa Öğren, İl Genel Meclis Üyesi Recep Şenol ile ÇYDD Şube Başkanı Sevim Deren de katıldı. İlçe başkanı Muzaffer Yağız ve yönetiminin tam kadro hazır bulunduğu etkinlikte söz alan Yağız küskünlerin partiye kazandırılması gerektiğine vurgu yaptı.
 

SIKINTILI GÜNLER YAŞANDI
AKP`de ise milletvekili Sibel Gönül bayramlaşma törenine katıldı. Belediye başkanı Cengiz Kan da etkinlikte hazır bulundu. İlçe başkanı Erdinç Şentürk ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde bir süre önce yaşanan sel felaketi konuşuldu. Burada söz alan Gönül, “Kandıra halkı sel dolayısıyla sıkıntılı günler yaşadı. Bur daha yaşanmaması adına biz üzerimize düşen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.
 

KANDIRA HASTANESİ
Kandıra Devlet Hastanesi`nin projesi hakkında da konuşan Gönül, “Kandıra`ya hastane tahsisi yapıldı. Yer hususunda biraz kararsız kaldık, fakat Kandıra halkı hastanesine yakında kavuşuyor. Ne söz verdiysek onu tutma gayretinde olduk” ifadelerini kullandı. Milliyetçi Hareket Partisi`nin Kandıra ilçe teşkilatı da bayramın ikinci günü bir araya geldi. Parti binasında düzenlenen törene ilçe başkanı Zekeriya Bayraktar ve yönetimi ev sahipliği yaptı.
Murat YILDIRIM

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ