KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra’da kavga çıktı
Kandıra’da kavga çıktı
Güncel
03 Kasım 2009 Salı 18:19
  • 4268
  • 36

Kandıra’da kavga çıktı

Kandıra Belediye Meclisi’nin önceki günkü toplantısı karıştı. Belediye başkanı Kan, AKP’li belediye meclis üyesi Rüştü Uygur’un üzerine yürüdü

Kandıra Belediyesi Meclisi`nin kasım ayı olağan toplantısı dün yapıldı. Toplantının gündem maddesi ise ekim ayı müzakere tutanağının kabul edilmesiydi. Tutanağın kabulünün ardından başkan Kan yaşanan sel felaketiyle ilgili olarak meclis üyelerine bilgi verdi. Kan slayt gösterisiyle sel fotoğraflarını göstererek basında çıkan haberlerle ilgili olarak da “Basın bakteri” dedi. Tüm ulusal kanallarda yer alan “Kandıra seller altında” başlıklı haberi yalanlamaya çalışan Başkan Kan, şöyle konuştu:
 

ISLANMASINLAR DİYE
“Hiçbir öğrenci sular altında kalmadı. Ayaklarının ıslanmaması için iş makinesiyle yurtlarından alındılar. Yoksa orada o kadar su yoktu. Kandıra Belediyesi`nin tedbirleri sonrasında ilçemiz selden hiçbir zarar görmedi. Namazgah Deresi`nin kenarında önceden 1,5 metrelik duvar vardı. Onu ben yıktırdım ve yarım metre yaptırdım. Terminal karşısında bulunan traktörcü seli öyle seyredeceğine, traktörleri oradan çekseydi. Böyle ahkam kesmekle olmaz.
 

ESNAF DİKKATSİZDİ
Çevredeki esnafın dikkatsizliği nedeniyle bu zarar ortaya çıktı. Kefken yolu doğu tarafında sel baskınları görülmesiyle birlikte hemen olay yerine giderek, iş makinalarıyla buradan kanal açmamız sonucunda büyük çapta ev ve iş yerleri sel sularının çekilmesiyle rahatladı. Hatta buradaki kişiler bize telefon ederek, teşekkür etti. Eski belediye başkanları burada adam gibi şehircilik anlayışı adı altında imar çalışması yapsalardı, ilçemiz bu hale gelmezdi.”
 

OTUR ŞURAYA OĞLUM!
Başkan konuşmasını tamamladıktan sonra “Söz isteyen var mı” diye sordu. Bunun üzerine AKP`li belediye meclisi üyesi Rüştü Uygur, söz istedi. Başkan Kan ise meclis salonunu terk etmek istedi. Uygur ,“Otur şuraya oğlum. Otur yavrum konuşacağımız şeyler var” deyince başkan Kan, Rüştü Uygur`un üzerine yürüyerek, “Düzgün konuş lan! Ben senin oğlun muyum?” diye Rüştü Uygur`a saldırdı. Salondakilerin araya girmesiyle olay büyümeden önlendi.
 

YARALARI SARIYORUZ
Toplantının ardından sorularımızı yanıtlayan Cengiz Kan, yaşanan olayla ilgili şöyle konuştu: “Toplantının ardından, yaşanan sel felaketiyle ilgili meclis üyelerine bilgi verdim. Tam salonu terk edecekken Rüştü Bey bana ‘Otur şuraya oğlum` deyince sinirlendim. Neticede ben bir başkanım ve meclis üyemin herkesin içinde böyle bir konuşma yapması yanlış. Çok büyütülecek bir hadise olmadı ama biraz kızdım. Sel felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyoruz.”

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ