KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra’da selin sorumlusu bulundu
Kandıra’da selin sorumlusu bulundu
Güncel
05 Kasım 2010 Cuma 10:54
  • 3811
  • 8

Kandıra’da selin sorumlusu bulundu

Kandıra’da yaşanan sel felaketinin ardından sorumlu bulunamamış, herkes suçun kendisinde olmadığını söyleyen açıklamalar yapmıştı.

Özellikle İSU tarafından herhangi bir açıklama  yapılmazken, Namazgah Deresi`ni protokolle Büyükşehir`den devralan Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan olayın sorumlusunun Kandıra Belediyesi değil İSU olduğunu çeşitli zeminlerde dile getirmişti.
Hatta olay o kadar ileri götürüldü ki, sorumlunun bulunması ve kanun önünde hesap vermesi adına noter çağrılarak tespit yaptırılacağı, olayın mahkemeye intikal ettirileceği bizzat belediye başkanı Kan tarafından dillendirildi.
Bütün bunlar açık seçik bir şekilde cereyan ederken kulağımıza farklı söylentiler ulaşmaya başladı bile.
Söylentilere bakılacak olunursa belediyede ve kendi ekibinde hiçbir hata görmeyen ve selin tüm sorumluluğunu İSU`ya yükleyen Kan, İSU`nun yanında bir sorumlu daha bulmuş. İSU`ya hesap sorabilmesi için mahkemeye gitmek dışında yapabilecek bir şeyi olmayan belediye başkanı, bulduğu ikinci sorumluyu ise görevden almış bile.
Evet kulağımıza gelenler eğer doğruysa ki kesin bir dille doğrulanıyor, Kandıra Belediyesi Fen İşleri Sorumlusu Asım Filiz görevinden alınmış.

Evet, Kandıra sele sorumlu ararken hiç kimsenin farkında olmadığı biri sorumlu ilan edilmiş bile.
Konuşulanlara bakılırsa İSU`ya hesap sormak ya da selin faturasını İSU`ya çıkarmak zaman alacağından, olayda hiçbir suçu olmadığı iddiası ve savunmasına rağmen belediye personelinden birisinin görevden alınması belediyenin sel olayında hatasını kabul ettiğinin somut bir göstergesi ya da belediye kendi üstünden yükü atmak adına birilerini bu sorumluluğun mimarı olarak lanse etmeye hazırlanıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ