KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Kandıralı miniklerin İstanbul sefası
Kandıralı miniklerin İstanbul sefası
Güncel
06 Aralık 2011 Salı 11:47
  • 1010
  • 0

Kandıralı miniklerin İstanbul sefası

Kandıralı minik öğrenciler, yaşadıkları toprakların tarihini görmek için İstanbul’un tarihi mekanlarını gezdi. Minik öğrenciler, gezi boyunca şaşkınlıklarını gizleyemediler

Kandıra Belediyesi ve ilçe milli eğitim müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen kültür gezileri sürüyor. Bu kapsamda Kandıra Çamkonak İlköğretim Okulu öğrencileri, Türk-İslam Dünyası`nın önemli merkezlerinden birisi olan İstanbul`da dolu dolu bir gün geçirdi. Gezi, okul müdürü Ali Aslan, matematik öğretmeni Gizem Yılmaz ve 4. sınıf öğretmeni Murat Kırtay eşliğinde gerçekleştirildi. Topkapı Sarayı`nın altını üstüne getiren öğrenciler, Osmanlı Devleti`nin yükselme döneminin anılarına ve hazine odalarının görkemine tanıklık etti. Minik öğrenciler, kutsal emanetlerin bulunduğu odayı gezerken de çok duygulu anlar yaşadı.
 

KARIŞ KARIŞ GEZDİLER
Ayasofya Müzesi`nde de dilek taşına parmak gezdirdikten sonra İstanbul`u karış karış dolaşan öğrenciler, Yerebatan Sarnıcı içindeki Medusa Heykeli`ne kadar suyun üstünde yürüdü. Daha sonra Sultanahmet Camii`nde dinlenen öğrenciler iki buçuk saatlik tekne turuna çıktı. Tekne tutunda Dolmabahçe Sarayı, Rumeli Hisarı, Beylerbeyi Sarayı, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Haliç ve Boğaz köprülerini yakından görme fırsatını yakalayan öğrenciler, gezinin sonunda yorulsalar da güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu tattı. 
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ