KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Kanserle Mücadeleden muhteşem konser
Kanserle Mücadeleden muhteşem konser
Güncel
24 Aralık 2012 Pazartesi 14:27
  • 1240
  • 1

Kanserle Mücadeleden muhteşem konser

Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği, bu yıl ikincisini düzenlediği Türk Sanat Müziği konserinde müzik sevenleri unutulmaz bir gece yaşattı

Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği, bu yıl ikincisini düzenlediği Türk Sanat Müziği konserini, Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde gerçekleştirdi. Katılımın çok fazla olduğu konserde 30 eser seslendirilirken parçalara eşlik eden katılımcılar ise unutulmaz bir gece yaşadı.

 
TIKLIM TIKLIM DOLDU
Salonun tıklım tıklım dolduğu gecede ev sahipliğini dernek başkanı Gülay Sökül yaparken konsere; Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Gültekim Görüm, İzmit Belediyesi CHP`li Meclis Üyesi Gülümser Ayhan, Kent Konseyi Meclis Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mehmet Ata Doğan, Diş Hekimleri Odası Başkanı Nilgün Özyuva, ilimiz STK temsilcileri ve davetliler katıldı.
 
30 ESER SESLENDİRİLDİ
Konserde küçük bir açılış konuşması yapan dernek başkanı Gülay Sökül, herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti. Uzun süredir bu konser için çalıştıklarını kaydeden Sökül, ilgiden dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Konuşmanın ardından Erbil Aydın şefliğinde, iki bölümden gerçekleşen konserde koristler birbirinden güzel 30 eseri seslendirdi.
 
HERKESİ BÜYÜLEDİ
Konserde kanunda Erman Gürses ve Ersin Keman, udda Mesut Cengiz ve Pınar Aydoğdu, kemanda Saffet Keman ve Fatih Keman, klarnette Adnan Kandıralı, ritimde Birol Sakarya ve Hüseyin Keman, bağlamada Arif Alkan, kemençede Uğur Özcan ve neyde Rukiye Gürses yer alırken enstrümanlarıyla çaldıkları eserlerle herkesi büyüledi. Konser sonrasında ise teşekkür plakletleri ve çiçekleri takdim edildi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ