KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Kar timi göreve hazır
Kar timi göreve hazır
Güncel
06 Aralık 2010 Pazartesi 11:34
  • 1146
  • 0

Kar timi göreve hazır

Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekibi soğuk havalarının beraber kar yağışının beklendiği günlerde hazır kıta bekliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kış mevsimine girdiğimiz bu aylarda ilçe ve köy yollarının kar dolayısı ile ulaşıma kapanmaması için karla mücadele ekibini hazır tutuyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşlerine Daire Başkanlığı`na bağlı 202 personel, 107 araçtan oluşan 13 ekip, olumsuz koşullarda 24 saat aralıksız görev yapacak.


202 PERSONEL, 107 ARAÇ

Büyükşehir Belediyesi kar yağışı nedeni ile oluşabilecek olumsuz vakaların önüne geçmek, kent merkezi ve köy yollarına anında müdahale edebilmek için bu sene de karla mücadele ekibi oluşturdu. 13 farklı bölgede timler halinde oluşturulan ekipler 202 personel, 107 araçla kapanan yolların zaman kaybetmeden açılması ve kazaların meydana gelmemesi için mücadele edecek. 24 saat aralıksız olarak görev yapacak ekipler kış mevsimi boyunca ulaşımın sorunsuz yürümesini sağlayacak.


13 FARKLI NOKTADA

Karla mücadele ekipleri kentin tüm noktalarına kısa sürede ulaşabilmesi için 13 farklı noktaya konuşlandırıldı. Bu ekiplerden Umuttepe Hastanesi Güzergâhı, Gündoğdu Konutları, Radar Yolu, Cezaevi Köprüsü, Yenidoğan Köprüsü, Adalet Köprüsü, Yeni Gölcük Yolu Kavşağı, Bağçeşme Mezarlık Yolu, Rasathane Yolu Turgut Konutları, Eski İstanbul Yolu, Erenler Cedit Konutları yolları, İzmir merkezdeki noktalar olacak.


KÖY YOLLARINA ANINDA MÜDAHALE

İzmit Köy Yolları, Kartepe Otel Yolu ve Köy Yolları, Başiskele, Gölcük, Karamürsel, Derince, Kandıra, Gebze, Körfez, Derince Köy yollarının her birinde de kar timleri görev yapacak. Yaklaşık 243 köy ve 606 mahalleye ulaşımı sağlayacak yollarda karla mücadele edecek kar timleri vatandaşların yolda mahsur kalmamaları için görev yapacak.


20 BİN TON TUZ HAZIR

Öte yandan yollarda buzlanmaya karşı Büyükşehir Belediyesi 20 bin ton tuzu deposunda hazır tutuyor. Aşırı soğukla beraber kar yağışının fazla olması ile oluşan buzlanmayı önlemek için hazır tutulan tuz, karla mücadelede yollarda kazaların önüne geçmek için kullanılacak. Karla Mücadele Timi`ne destek olarak ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Ambülâns Birimi de ihtiyaç duyulduğunda hizmet verecek. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ