KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Kara:Torbalara sığmayız
Kara:Torbalara sığmayız
Güncel
19 Aralık 2012 Çarşamba 14:17
  • 1275
  • 8

Kara:Torbalara sığmayız

Hükümetin etkisizleştime projesine karşı basın açıklaması yapan Nedim Kara, TMMOB’un torbalara sığmayan bir mücadele geleneğinden geldiğini söyledi
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu, Sabri Yalım Parkı`nda yaptığı basın açıklamasında, hükümetin hazırladığı torba yasayla, Türk  Mühendis ve Mimar Odaları Birliği`nin etkisiz hale getirmek istenmesine tepki gösterdi. Grup adına basın açıklamasını TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Nedim Kara yaptı. Kara muhalefete tahammül edemeyen AKP`nin TMMOB`u hedef tahtasına oturttuğunu söyledi.
 
BİRLİĞİMİZ PARÇALANIYOR
TMMOB`un hükümet tarafından çıkarılmak istenen torba yasayla etkisizleştirilmek istendiğine dikkat çeken Nedim Kara, “Torba yasa, yönetmelik değişiklikleri, kanun hükmünde kararnameler yoluyla bu işlevselsizleştirme sürüyor. Ülke toprakları karış karış satılırken Haydarpaşa Garı`ndan tutunda Atatürk Orman Çiftliği, Taksim Meydanı gibi Cumhuriyet değerleri bir bir yok edilirken birliğimiz küçültülüp parçalanmak isteniyor” dedi. 
 
TORBALARA SIĞMAYIZ
AKP hükümetine çağrıda bulunan Nedim Kara, “Torbalara sığmayacak kadar köklü bir mücadele geleneğimiz var. Bugüne kadar bu güce inandık ve inanmaya devam edeceğiz. Çünkü bu inanç bizlerin yaşam damarıdır” şeklinde konuştu. Açıklamanın ardından torba yasa kapsamında TMMOB`un etkisizleştirilmesine tepki göstermek amacıyla imza kampanyası başlatan TMMOB üyeleri daha sonra dağıldı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ