KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Karabalık, Şevkatiyeli gençlere konuk oldu
Karabalık, Şevkatiyeli gençlere konuk oldu
Güncel
01 Kasım 2012 Perşembe 10:06
  • 937
  • 1

Karabalık, Şevkatiyeli gençlere konuk oldu

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Arslanbey’deki Şevkatiye Gençlik Derneği’ne konuk oldu

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Arslanbey`de faaliyet gösteren Şevkatiye Gençlik Derneği`ne konuk oldu. Örnek bir oluşum sergileyen gençleri tebrik eden başkan Karabalık, dernek üyeleriyle sohbet etti. Dernek başkanı Hamza Koç tarafından kapıda karşılanan Karabalık ve beraberindeki bölge meclis üyesi Kadir Şahin, gençlerle çay içerek sohbet etti. Şevkatiye Gençlik Derneği Başkanı Hamza Koç da derneğe verdiği destek için Karabalık`a teşekkür plaketi takdim etti.

 
ÇİKOLATA İKRAM ETTİ
Kartepe Arslanbey`in Şevkatiye Mahallesi`nde eğitim ve sosyal faaliyetlerde bulunmak amacıyla bir grup gencin öncülüğünde kurulan Şevkatiye Gençlik Derneği geçtiğimiz aylarda faaliyete geçmişti. Derneğe ziyarette bulunan başkan Şükrü Karabalık, ‘Tatlı yiyelim tatlı konuşalım` atasözünden hareketle yanında getirdiği çikolatayı kendi elleriyle dernek üyesi gençlere ikram etti. Yer yer espirilerin havada uçuştuğu görüşmede gençler ve Karabalık sıcak bir diyalog kurdu.
 
KATKI SAĞLIYOR
Başkan Karabalık`ı dernekte görmekten mutluluk duyduklarını belirten dernek başkanı Hamza Koç, “Kuruluş aşamasından itibaren derneğimizi sahiplenen ve her talebimizi karşılayan başkanımızı derneğimizde görmek bizi çok memnun etti” dedi. Koç, 200 civarındaki bölge gencini bünyesinde barındıran ve yeni eğitim-öğretim yılının her safhasında öğrencilere etüt dersleri veren derneğin, gençlerin hem davranışlarına hem de ders notlarına katkı sağladığını söyledi.
 
ÖRNEK TEŞKİL ETMELİ
Derneğin eğitim faaliyetlerindeki başarılı çalışmalarını takdirle izlediği söyleyen Karabalık dernek yönetimi ve gençleri tebrik etti. Karabalık, “Mahalleli gençleri bir çatı altında toplayarak sıkıntılarına çözüm bulma noktasında örnek bir davranış sergilemeniz bizleri çok mutlu etmektedir. Gençlerimizin bir araya gelerek eğitim ve sosyal faaliyetlerde bulunmalarını ve kötü alışkanlıklardan kendilerini uzak tutmalarını da takdirle karşılamaktayım. Bu davranışınızın diğer bölgelere de örnek teşkil etmesini dilerim” dedi.
 
GENÇLERE SESLENDİ
Arslanbey ve çevresinde yüksek öğrenim ile lise öğrencilerinin yoğun olduğuna dikkat çeken başkan Karabalık şunları söyledi: “Yeni kurulan ilçemizin tanıtımında siz değerli kardeşlerime önemli görevler düşmekte. Gençlerimiz bölgede ev sahibi konumunda. Bu sebeple huzurun sağlanmasında, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesinde sizlerin örnek davranışlar sergilediğine inanıyorum. 
 
GÖREV ALACAKSINIZ
Huzurun hakim olduğu toplumlarda yaşamak mutluluk vesilesidir. Sizler gibi pırıl pırıl, gelecek vaat eden ve genç nesli oluşturan dernek üyesi arkadaşlarımızın, bizlerin yerel anlamda sağladığı hizmetlerin tanıtımı ve geliştirilmesine sağlayacağı en önemli destek; bu huzur ortamlarının ve mutlu toplumların yaşatılmasında görev almasıdır.”
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ