KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Karadeniz; Ceza yazmazdan önce yer bulsunlar
Karadeniz; Ceza yazmazdan önce yer bulsunlar
Güncel
Nabi Yazıcı
06 Temmuz 2019 Cumartesi 22:50
  • 1131
  • 0

Karadeniz; Ceza yazmazdan önce yer bulsunlar

Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, mahalle aralarına, sokaklara park eden tır ve kamyon sahiplerine ceza yazıldığını, bunun zaten zor geçinen şoför esnafını iyice perişan ettiğini söyleyerek, “Ceza uygulaması yapmadan önce yer bulsunlar, sonra da kullanmayanlara gerekli işlemi yapsınlar” dedi.

Ali Karadeniz, daha önce defalarca bu konuda uyarıda bulunduklarını, hatta yer gösterip teklifte bulunduklarını hatırlatarak, “Belediye bizim gösterdiğimiz çözüme yanaşmadı. Karayolları alanının küçük bir bölümü tır ve kamyon otoparklı için uygundu. Bu fırsat kaçırıldı, sonrasında da Hürriyet Bulvarı’nda yer alan arsa Büyükşehir Belediyesi’ne verildi. Bu arsa da tır parkı yapılacaktı ama o da kaldı, hiçbir çalışma yok. İlçe de park sorunu var, yer de var ama her kez bekliyor. Şoför esnafına yer gösterilmediği gibi mecburen sokak aralarına park edince de ceza yazılıyor. Esnaf zaten zor geçiniyor, bir de üst üste ceza yazılınca batma noktasına geliyor. Her zaman dedik, bu ülkede dönen teker durunca ekonomi de durur” dedi.

Karadeniz, yetkililerden önce çözüm bulmalarını isteyerek, “Her mahalle de uygun bir park alanı bulunabilir. Bu alanlar park için gösterilirse, alanın dışına park edenlere ceza yazılabilir. Geçici olarak yapılacak bu çözüm sonrasında da, servisiyle, sosyal donatılarıyla tır parkı yapılınca araçlar buraya yönlendirilebilir. İlk aşamada park yapılıncaya kadar geçici çözüm üretilmeli veesnaf bu sıkıntıdan kurtarılmalıdır” dedi.

DİĞER HABERLER

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

İlki Nisan ayında Gebze Ticaret Odasında rekor katılım ile gerçekleştiren eğitim programının ikincisi düzenlendi.TÜGEM Kocaeli( Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri) yönetimi ve Zingat Emlak Portalı tarafından organize edilen,Gayrimenkul Sektörüne yönelik olarak Hilmi Işıkören ve Belgin Benek tarafından verilen ‘’Emlakta Başarılı Olmanın 22 Yolu ‘’ başlıklı eğitime yoğun ilgi oldu.Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen eğitime rekor sayıda katılım gerçekleşti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ