KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Karaloğlu büyük zan altında..!
Karaloğlu büyük zan altında..!
Güncel
09 Aralık 2012 Pazar 17:04
  • 4297
  • 7

Karaloğlu büyük zan altında..!

İlimizde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği yaptıktan sonra 2009 yerel seçimlerinden kısa bir süre sonra Van’a vali olarak atanan Münir Karaloğlu, şu günlerde bir öğretmenin ölümü nedeniyle zan altında.

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz günlerde Türkiye kamuoyu Van`da görev yapan bir öğretmenin eski sevgilisi tarafından öldürülmesiyle şok olmuştu.

İşte o öğretmenin ardından öyle bir dilekçe ele geçirildi ki bu dilekçe Van Valisi Münir Karaloğlu`nu, eğitimden sorumlu vali yardımcısını ve milli eğitim müdürünü zan altında bıraktı. Dün ulusal basında yer alan habere göre öldürülen öğretmen Gülşah Aktürk, ölmeden önce vali yardımcısıyla yaptığı görüşmede yardım istiyor ancak vali yardımcısı kendisine ‘en kötü ihtimalle ölürsün` diyerek başından savıyor. Tabi öğretmen bu sözler üzerine başta Van Valisi Münir Karaloğlu olmak üzere tüm sorumluları suçlayan bir dilekçe bırakıyor.
İşte o haber işte o dilekçe....
 
‘En kötü ihtimalle ölürsün` Van`dan raporlu olarak ailesinin yanına geldiği Konya`da, peşinden gelen eski erkek arkadaşı Hakan Başar tarafından tabancayla öldürülen Gülşah öğretmenin mahkemeye verdiği `vasiyet gibi` dilekçe ortaya çıktı.
Gülşah Aktürk, katili Hakan Başar hakkında Van 4`üncü Asliye Ceza Mahkemesi`nde açılan davaya katılma talebiyle verdiği dilekçede, “Vali Yardımcısı en kötü ihtimalle öleceğimi, ölümün hak olduğunu kaçış olmadığını, hiç olmadı istifa edebileceğimi, yanımda biber gazı ile gezmem gerektiğini söyledi” dedi.

VASİYET GİBİ DİLEKÇE
Gülşah öğretmenin dilekçesinde, ‘başıma geleceklerden Van Valisi, milli eğitimden sorumlu vali yardımcısı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün sorumlu olacağını` anlattı, “Ölümüm halinde bu kurum ve şahıslara ailem tarafından maddi manevi tazminat davası açılmasını istiyorum” dedi. 
 
Doğrusu bu ‘vasiyet gibi dilekçe` Karaloğlu`nu çok ama çok zor durumda bırakacak.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ