KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Karamürsel Cumhuriyet' i çoşkuyla kutladı
Karamürsel Cumhuriyet' i çoşkuyla kutladı
Güncel
29 Ekim 2010 Cuma 16:10
  • 948
  • 0

Karamürsel Cumhuriyet' i çoşkuyla kutladı

Karamürselliler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, törenlerle coşku içinde kutladı

Cumhuriyetin kuruluşunun 87. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Karamürsel`de de coşkuyla kutlandı. 28 Ekim Perşembe günü başlayan Cumhuriyet Bayramı coşkusu 29 Ekim günü de gün boyu devam etti. Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı Temsilcisi Deniz Kıdemli Albay Ümit Metin ve belediye başkanı İsmail Yıldırım`ın, kaymakamlık makamında protokolün bayram tebriklerini kabul etmesiyle başlayan kutlamalar, kapalı spor salonunda gerçekleştirilen törenlerle sürdü.
 

GÖSTERİLER SUNULDU
Saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan tören kaymakam Celil Ateşoğlu`nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Daha sonra Cumhuriyet Bayramı`yla ilgili ilçedeki ilköğretim okulları arasında yapılan şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilerin şiirleri okundu ve dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyelerince takdim edildi. Kutlama törenleri ilköğretim okullarının halk oyunları gösterileriyle son buldu.

KAYMAKAMLIK: Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı Temsilcisi Deniz Kıdemli Albay Ümit Metin ve belediye başkanı İsmail Yıldırım, kaymakamlık binasında protokolün bayram tebriklerini kabul etti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ