KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Karamürsel’de bin adet fidan dikildi
Karamürsel’de bin adet fidan dikildi
Güncel
01 Aralık 2010 Çarşamba 15:22
  • 1566
  • 4

Karamürsel’de bin adet fidan dikildi

Karamürsel Belediyesi, Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği ve TEMA Vakfı işbirliği ile Dereköy’e bin adet çam fidanı dikildi

Erozyonla Mücadele ve Dünya Engeliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Dereköy Mahallesi`nde fidan dikimi yapıldı. Dereköy Kocaeli Üniversitesi Gazanfer Bilge Meslek Yüksek Okulu yanındaki arazide gerçekleştirilen ağaç dikme töreninde açılış konuşmasını Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yaptı. Etkinliğin önemine değinen Yıldırım, “Üzerinde bulunduğumuz arazi daha önceden çöplük olarak kullanılıyordu. Bugün bu arazi üzerine bin adet çam fidanı ekiyoruz. Karamürsel`in her tarafını ağaçlandıracağız. Düzenlemiş olduğumuz fidan dikme etkinliklerimiz devam edecek” dedi.
 

Fidan dikiminden fotoğraflar için TIKLAYIN


BİRLİKTE FİDAN DİKTİLER

Yıldırım`ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise anlamlı bir organizasyona imza atıldığını belirterek “Karamürsel`de böyle güzel bir etkinlikte olmaktan gurur duyuyorum. Fidan dikme etkinliğini organize eden başta Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım`a, TEMA Vakfı`na ve Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği`ne teşekkür ederim” diye konuştu. Daha sonra protokol üyeleri, Tema Vakfı gönüllüleri ve öğrencilerle birlikte Gazanfer Bilge Meslek Yüksek Okulu yanındaki araziye bin adet çam fidanı dikti.
 

ETKİNLİĞE KATILANLAR
Büyük katılımın olduğu etkinlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım`ın yanı sıra Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu ve AKP Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün, AKP Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel, belediye ve İl Genel Meclis üyeleri, Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği, TEMA Vakfı`nın gönüllüleri, rehabilitasyon merkezlerinin temsilcileri ve öğrenciler hazır bulundu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ