KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Karamürsel’de farkındalık yürüyüşü
Karamürsel’de farkındalık yürüyüşü
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 14:32
  • 1120
  • 0

Karamürsel’de farkındalık yürüyüşü

Karamürsel’de ilçe protokolü, obezite, diyabet ve sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek için farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi

Karamürsel İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 12-18 Kasım Diyabet ve Obezite Haftası sebebiyle obezite, diyabet ve sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek amacıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi. 

Karamürsel Camiatik Mahallesi`nden başlayarak Kayacık Mahallesi`ne kadar devam eden yürüyüşe ilçe protokolü eşliğinde yapıldı. 
 
ÖĞRENCİLER DE VARDI
Etkinliğe; Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Dr. Şeref Kasımoğlu, Halk Sağlığı İl Müdürü Melih Kaşlı, Karamürsel İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ferhan Uğurlu, ilçe protokolü, Dr. Pembe Müjgan Calp Gökçora Sağlık Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.
 
EĞİTİM VERİLECEK
Obezite, diyabet ve sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek istediklerini ifade eden ilçe sağlık müdürü Dr. Ferhan Uğurlu, bu konudaki etkinliklerinin süreceğini belirtti. 12-18 Kasım Diyabet ve Obezite Haftası kapsamında ilçe sağlık müdürlüğünde görevli sağlık eğitmeni Ayfer Kar tarafından ilkokul 4.sınıf öğrencilerine obezite, sağlıklı beslenme ve diyabet eğitimleri verilecek.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ