KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Karamürsel’de geri dönüşüm seminerleri
Karamürsel’de geri dönüşüm seminerleri
Güncel
30 Aralık 2010 Perşembe 12:53
  • 823
  • 0

Karamürsel’de geri dönüşüm seminerleri

Karamürsel Belediyesi tarafından başlatılan atıkların geri dönüşüm projesi kapsamında bilgilendirme seminerleri yapılıyor.

Karamürsel Belediyesi Çevre Mühendisi Ömer Talha Sezgin tarafından  ilçedeki tüm okullar, kurs merkezleri, işyerleri ve ticarethaneler gezilerek geri kazanım projesiyle ilgili sunumlar yapılıyor. Sezgin, seminerlerde katı atıklar, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, elektronik atıklar ve atık pillerin geri kazanımının önemine değindi. Proje kapsamında Karamürsel Belediyesi`nce bilgilendirme amaçlı olarak 5 bin adet broşür ve afiş Karamürsel halkına dağıtıldı.

856 KİLO ATIK
Geri kazanım projesi hakkında açıklama yapan Karamürsel Belediyesi`nde çevre mühendisi olarak görev yapan Ömer Talha Sezgin, Karamürsel`de ev, işyerleri, kamu kuruluşları ve okullardan proje tarihinden itibaren  toplam 856 bin 800  kilo ambalaj atığının toplandığını söyledi. Sezgin, ayrıca geri dönüşüm projesinde ambalaj atıklarının yanısıra bitkisel atık yağlar, elektronik atıklar ve atık pillerin geri kazanımı ve ayrı ayrı toplanması konusunda çalışmalar yapıldığını belirterek bu yönde bilgiler verdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ