KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Karanfilli şiirli anmada barış çağrısı tekrarlanacak
Karanfilli şiirli anmada barış çağrısı tekrarlanacak
Güncel
Aktan Uslu
10 Ekim 2018 Çarşamba 11:35
  • 1327
  • 0

Karanfilli şiirli anmada barış çağrısı tekrarlanacak

10 Ekim 2015’te Ankara’daki barış mitingi katliama dönüşmüştü. Katliamda hayatını kaybedenler Gebze’de karanfilli şiirli etkinlikte anılacak. Barış çağrısı inadına tekrarlanacak

Üç yıl önce bugün Ankara’daki barış eylemi Türkiye’nin en kanlı terör saldırısına sahne olmuş, katliama dönüşmüş, tam 109 yurttaşımız hayatını kaybetmişti. Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri bugün gerek onları karanfillerle, şiirlerle anmak gerekse basın açıklamasında demokrasi, barış ve emek çağrısını tekrarlamak için sokakta olacak. Gölcüönü Meydanı’ndaki anma ve basın açıklaması saat 18.30’da başlayacak. Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından konuya dair yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

Yüreklerimiz dağlandı

“Türkiye tarihinin en acımasız, en vahşi katliamlarından birisi olan 10 Ekim katliamı üzerinden tam üç yıl geçti. Türkiye’nin merkezinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlatılan bombalarla yüreklerimiz dağlandı.

Acımız ilk günkü gibi taze
Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybetmemizin üzerinden üç yıl geçmiş olmasına rağmen kalbimizdeki acı, yüreğimizdeki sancı ilk günkü gibi taze.

Aradan ne kadar süre geçerse geçsin, 10 Ekim katliamının üzerinin örtülmesine, Ankara’nın kirli, karanlık dehlizlerine hapsedilmesine izin vermeyeceğiz.

İnadına emek, barış, demokrasi

Savaş, şiddet ve ölüm naralarının atıldığı zamanları yaşarken yoldaşlarımıza verdiğimiz sözü tutacağımıza, darbeci zihniyetin izinden gidenlere inat, emek, barış ve demokrasi mücadelemizi daha da ileri taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Asla vazgeçmeyeceğiz

Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri olarak  10 Ekim saat 18.30'da Gebze Gölcü Önü Meydanı'nda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı karanfillerimizle ve şiirlerimizle anmak, emek, barış ve demokrasi mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğimizi söylemek için buluşuyoruz. 
Basın açıklaması ve anma programımıza tüm halkımız davetlidir!

Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri olarak 10 Ekim’de kaybettiğimiz yoldaşlarımızı saygı ve özlemle anıyor, anıları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz!

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ