Kocaeli Zirve
Karanfilli şiirli anmada barış çağrısı tekrarlanacak
Karanfilli şiirli anmada barış çağrısı tekrarlanacak
Güncel
Aktan Uslu
10 Ekim 2018 Çarşamba 11:35
  • 1184
  • 0

Karanfilli şiirli anmada barış çağrısı tekrarlanacak

10 Ekim 2015’te Ankara’daki barış mitingi katliama dönüşmüştü. Katliamda hayatını kaybedenler Gebze’de karanfilli şiirli etkinlikte anılacak. Barış çağrısı inadına tekrarlanacak

Üç yıl önce bugün Ankara’daki barış eylemi Türkiye’nin en kanlı terör saldırısına sahne olmuş, katliama dönüşmüş, tam 109 yurttaşımız hayatını kaybetmişti. Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri bugün gerek onları karanfillerle, şiirlerle anmak gerekse basın açıklamasında demokrasi, barış ve emek çağrısını tekrarlamak için sokakta olacak. Gölcüönü Meydanı’ndaki anma ve basın açıklaması saat 18.30’da başlayacak. Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından konuya dair yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

Yüreklerimiz dağlandı

“Türkiye tarihinin en acımasız, en vahşi katliamlarından birisi olan 10 Ekim katliamı üzerinden tam üç yıl geçti. Türkiye’nin merkezinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlatılan bombalarla yüreklerimiz dağlandı.

Acımız ilk günkü gibi taze
Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybetmemizin üzerinden üç yıl geçmiş olmasına rağmen kalbimizdeki acı, yüreğimizdeki sancı ilk günkü gibi taze.

Aradan ne kadar süre geçerse geçsin, 10 Ekim katliamının üzerinin örtülmesine, Ankara’nın kirli, karanlık dehlizlerine hapsedilmesine izin vermeyeceğiz.

İnadına emek, barış, demokrasi

Savaş, şiddet ve ölüm naralarının atıldığı zamanları yaşarken yoldaşlarımıza verdiğimiz sözü tutacağımıza, darbeci zihniyetin izinden gidenlere inat, emek, barış ve demokrasi mücadelemizi daha da ileri taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Asla vazgeçmeyeceğiz

Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri olarak  10 Ekim saat 18.30'da Gebze Gölcü Önü Meydanı'nda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı karanfillerimizle ve şiirlerimizle anmak, emek, barış ve demokrasi mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğimizi söylemek için buluşuyoruz. 
Basın açıklaması ve anma programımıza tüm halkımız davetlidir!

Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri olarak 10 Ekim’de kaybettiğimiz yoldaşlarımızı saygı ve özlemle anıyor, anıları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz!

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

Cemil Yaman, Erdoğan'la Macaristan'da

Yazan: Dilovası

Yorum: Helal olsun gerçekten büyük başarıdır tebrikler

Baran vatandaşa telefonla ulaşıyor

Yazan: Herekeli

Yorum: Kamuoyunda iyi bir izlenim bıraktığı kesnlikle hikaye, REİS ne demişti benim yanıma bu tanıdım şu akrabam diye kimse gelmesin Baran koşturup dursun boşuna çünkü son çırpınışları ElvEda BLD.BŞK.ğı

“İndirim her alanda yapılmalı”

Yazan: Körfezli

Yorum: Başkan doğru söylüyor İndirim her alanda olmalı Başta KÖRFEZ İZMİT TAM 3,50 TL yerine 2,00 TL Öğrenci 1,00 TL indi - bindi 1,00 TL Ne güzel olur

Genç kadın kurtarılamadı

Yazan: Onur gezen

Yorum: Allah rahmet eylesin.mekanin cennet olsun Neval.

Genç kadın kurtarılamadı

Yazan: Varli

Yorum: Bir insan vefat etmiş,bu haberin ortasında reklam olcak is mi? Biraz daha anlayış biraz daha insanlık lutfen

Baran saha çalışmalarını hızlandırdı

Yazan: Körfezli

Yorum: Baran sözde Saha çalışmalarını hızlandırmış gözüksede Bu Dönem BLD.BŞK. lığına aday gösterilmeyecek

Balıkçı; Herkesin desteğini istiyorum

Yazan: Mehmet yılmaz

Yorum: Güzel insan

KENT REHBERİ