KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
48 bin atık pil toplandı
48 bin atık pil toplandı
Güncel
10 Nisan 2010 Cumartesi 15:21
  • 877
  • 0

48 bin atık pil toplandı

Körfez’de okullar arası düzenlenen “Atık Pil Toplama Yarışması” kapsamında yaklaşık 900 kilo yani 48 bin pil toplandı

Körfez Belediyesi ve Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İlköğretim ve lise düzeyindeki atık pil toplama yarışması” sonuçlandı. Sıralamalar, okulun topladığı atık pil miktarının öğrenci sayısına bölünmesiyle belirlendi. Bu değerlendirmeye göre Atatürk İlköğretim Okulu birinci, Kirazlıyalı Tevfik Fikret İlköğretim Okulu ikinci ve Uluğbey İlköğretim Okulu üçüncü oldu.

BİR TON KAĞIT
Yarışma süresince öğrenciler tarafından toplanan 900 kilo yani 48 bin adet atık pil, Körfez Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü`ne teslim edildi. Yarışma kapsamında Körfez Belediyesi ödül olarak okullara bir ton fotokopi kâğıdı dağıttı. Çevre koruma müdürü Ali Osman Yıldırım, geri dönüşümle ilgili bu tür faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.

YÜZ BİNLERCE TON
Yıldırım, “Evlerimizde bulunan bu tehlikeli atıklar yarışma kapsamında geri kazanılmış olup, doğal çevrenin korunmasına önemli bir katkı sağlanmış oldu. Atık piller toprağa veya çöp kutularına atılmış olsalardı yüz binlerce ton toprağımızı kirletecekti. Doğaya atılan piller, yağan yağmurlarla kolayca toprağın kirlenmesine yol açıyor” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ