KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Turizm için bando eşliğinde yürüdüler
Turizm için bando eşliğinde yürüdüler
Güncel
15 Nisan 2010 Perşembe 17:46
  • 972
  • 0

Turizm için bando eşliğinde yürüdüler

34. Turizm Haftası bando eşliğinde yapılan coşkulu bir yürüyüşle kutlandı. Kutlamalar kapsamında pişmaniye de çekildi

Turizm Haftası etkinlikleri valilik önüne çelenk koyma töreniyle başladı. Törenin ardından Kocaeli Valisi Gökhan Sözer ziyaret edildi. Ziyarette turizmin öneminden bahseden Sözer, “Son yıllarda turizme verdiğimiz önemle çok iyi yerlere geldik. Tüm turizm varlıkları bizim için önemlidir. Turizmle ilgili emek harcayan herkese teşekkür ediyorum” diyerek Turizm Haftası`nı kutladı.

BANDO EŞLİK ETTİ
Gökhan Sözer`e yapılan ziyaretin ardından Merkez Bankası`ndan İzmit Belediyesi`ne kadar katılımın yoğun olduğu büyük bir yürüyüş yapıldı. Bir çok okulun, derneğin ve otelin katıldığı yürüyüşe bando takımı eşlik etti. Kortej yürüyüşünün ardından İzmit Belediyesi`nin önünde Kocaeli`nin simgesi olan pişmaniye çekimi gerçekleştirildi. Pişmaniye çekimine Vali Yardımcısı Hıdır Kahveci, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ve Turizm Dernek Başkanı Soner Kılıç da eşlik etti.

PİŞMENİYE ÇEKTİLER
İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan burada yaptığı konuşmada Kocaeli`nin turizm kenti olacağını söyleyerek şunları kaydetti; “Kocaeli fiziki koşullarıyla turizm etkinliklerine uygun bir şehirdir.  Kültür restorasyonlarına başladık. 300`e yakın eser ortaya çıklardık. Koruma altına aldık. Birçok yeni projemiz var. Gölcük`te 2 otel açma başlışmasına başlandı.  Turizm olmayan yerde gecekondular görürsünüz. Bizlerde Kocaeli`deki projeleri bitirdiğimizde kültür kenti olacağız.”
Büşra KILINÇASLAN

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ