KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu burada yüzsün
Karaosmanoğlu burada yüzsün
Güncel
08 Ekim 2010 Cuma 12:02
  • 5167
  • 6

Karaosmanoğlu burada yüzsün

CHP Kocaeli Örgütü Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Fatih Çağlar, Eski Gölcük Yolu hizasındaki deniz kenarında Karaosmanoğlu’nun gelip yüzmesini istedi

Geçtiğimiz haftalarda Başiskele`de yapılan video çekimleriyle Körfez`deki kirliliği gözler önüne seren CHP Kocaeli Örgütü Çevre ve Sağlık Komisyonu bu kez kirliliğin tam ortasında açıklama yaptı. Eski Gölcük Yolu hizası boyunca denizi kaplayan kirli tabakayı gösterip pis kokudan durulamadığını söyleyen komisyon başkanı Fatih Çağlar, Çevre Bakanlığı`nın da sözlerine kulaklarını tıkayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun gelip aynı yerde yüzmesini istedi. Basın toplantısına komisyon üyeleri Müzeyyen Tan, Ersin Argun, Sadık Bomaç ve İzmit Belediye CHP`li Meclis Üyesi Faik Çelik de katıldı.
 

DENİZE GİRMEYİN
Körfez`de atıkların birikiminin kıyılara vurduğunu ve arıtma tesislerinin tam kapasite çalıştırılmadığını iddia eden Çağlar, “Daha önce de söylemiştik ama başkan Karaosmanoğlu hiç söylememişiz gibi denize girdi. Bırakın mikroskobik incelemeleri, gözle görülür pislik var. Çevre Bakanlığı bile ‘burası tehlikelidir` diye açıklama yaptı. Simsiyah yağ ve sinsine atığı var. Demek ki kirliliği kontrol etmek için alınan uçaklar da, arıtma tesisleri de tam kapasiteli çalışmıyor. Karaosmanoğlu gelsin, burayı görsün. Bir de burada yüzsün bakalım. Ama ben hekim olarak tavsiye etmiyorum. Başiskele`de insanlar denize giriyor. Büyük hata” dedi.
 

HASTANELER ÖZELLEŞECEK
Sağlık alanında araştırmalar yaptıklarını söyleyerek AKP`nin amacının hastaneleri özelleştirmek ve eczaneleri zincir eczanelere dönüştürmek olduğunu da sözlerine ekleyen Fatih Çağlar, “Eczane açmak için eczacı olma şartı kalkacak. Bir eczacı birden fazla eczane açabilecek. Kendilerine yakın kişilerden zincir eczaneler kuracaklar. Sistem kuruldu sac ayağı gibi paylaşacaklar. Şimdiden ABD`nin ülkemizde sağlık sermaye payı yüzde 40. İki üç yıl sonra tamamen ele geçirecekler. Sağlıkla ilgili yasa ve yönetmelikler hastanelerin önce özel idareye sonra da özelleştirmeye doğru gittiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ