KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu çok ceviz kırdı!
Karaosmanoğlu çok ceviz kırdı!
Güncel
06 Ekim 2012 Cumartesi 10:18
  • 2822
  • 5

Karaosmanoğlu çok ceviz kırdı!

Seçim heyecanı ilimizde son zamanlarda kendini hissettirmeye öyle bir başladı ki…

Her şeyi zirvesinde yaşayan ilimizde seçimler de bir hayli heyecan içinde geçecek gibi. Herkes, nerdeyse kılıçlarını kuşanıyor, rakiplerine çalım atmak için enerji topluyor.

 
Bu savaş ortamında kılıcını kuşanan en önemli isim koltuğunu kaybetmek istemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu.
Karaosmanoğlu, 2004`ten beridir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyor. Yaptığı çalışmalar bazen eleştiri bazen ise tebrik alıyor. 
Ama son zamanlarda belediyenin borçlarından dolayı çok fazla eleştirilen Karaosmanoğlu zor günler geçiriyor.
 
Türkiye`nin en borçlu belediyesi ünvanını alan Büyükşehir pastanın en büyük dilimi olduğu için herkes bu dilimi kapma derdinde.  
Her ne olursa olsun başarılı bir başkan profili çizmeye çalışan Karaosmanoğlu, şimdi ise 3. dönem için çabalıyor. 
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün`ün Büyükşehir koltuğu için yaptığı açıklamada, “Benim için mazi” demesi, AKP`nin 4. Büyük Kongresi`nde Başbakan Erdoğan`ın Ergün`ü A Takımı`na almamasıyla biraz havada kalan bir açıklama oldu.
 
Ergün`ün Büyükşehir adayı olması muhtemel. Zamanı gelince yanılıp yanılmadığımızı göreceğiz.
 
Bu arada Karaosmanoğlu, rakiplerine karşı dinamik olabilmek için elinden geleni yapıyor. Hatta öyle ki programlarda bile bunu aksatmıyor.
Eline geçen her fırsatta enerji toplayan Karaosmanoğlu, geçtiğimiz gün  yapılan 2 atıksu artıma tesisinin açılış töreninde önüne konulan cevizleri afiyetle yemiş.
 
Hakkaniye Köyü`ndeki atıksu arıtma tesisinin açılışında bol bol ceviz kırıp yiyen Karaosmanoğlu, bol bol enerji toplamış.
 
Karaosmanoğlu`nun sürekli ceviz yediğini görenler de ‘Rakiplerini alt etmek için enerjiye ihtiyacı var` demekten kendilerini alamamış.
Ne diyelim, afiyet bal şeker olsun...

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ