KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu esnafı gezdi
Karaosmanoğlu esnafı gezdi
Güncel
10 Kasım 2012 Cumartesi 11:25
  • 962
  • 5

Karaosmanoğlu esnafı gezdi

İzmit esnafını gezen Karaosmanoğlu, halktan gelen her türlü öneri, görüş ve fikre açık olduklarını söyledi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kısa bir süre önce İzmit çarşı esnafını ziyaret etti, hayırlı işler diledi, alışverişe çıkan vatandaşlarla sohbet etti. AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz`ın da eşlik ettiği başkan Karaosmanoğlu, esnafın ve vatandaşların hizmetlerle ilgili görüşlerini aldı, yapılacak çalışmalarla ilgili önerilerini değerlendirdi.

 
HER ÖNERİYE AÇIĞIZ
‘`Kulağımız, gönlümüz, kalbimiz, halkımıza ve esnafımıza her zaman açıktır`` diyen başkan Karaosmanoğlu hem esnafla, hem de çarşıda alışverişe çıkan vatandaşlarla görüş alışverişinde bulundu. Esnaflık anlayışının temelinde kanaatkârlık, tokgözlülük, şükür gibi erdemlerin yer aldığına değinen Karaosmanoğlu, “Esnafımızdan ve halkımızdan gelen her öneri, görüş ve fikre açığız. Kocaeli esnafını seviyoruz ve büyük önem veriyoruz`` ifadesini kullandı.
 
TÜRKİYE`YE ÖRNEK
İzmit esnafının ahiliğin temelinde yatan ‘`olgunluğun, istikrarın, alçak gönüllülüğün, temizliğin ve güvenin`` sembolü olduğuna değinen Karaosmanoğlu, ‘`Kocaeli, Türkiye`ye örnek bir gelişim ve değişimi yakalamıştır. Büyükşehir olarak halkın memnuniyetine yönelik çalışmalarımızda esnafımızın yanındayız. Esnafımız için en değerli kazanç; müşterisinin yüzündeki tebessümdür. Ben hala ekmeği fırından, çayı bakkaldan almayı çok seviyorum. Kocaeli ve İzmit esnafının kendine özgü değerleri ve üslubuyla Türkiye`ye örnek olacağına inanıyorum`` şeklinde konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ