KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu’nun borusu Kandıra’da ötmüyor mu?
Karaosmanoğlu’nun borusu Kandıra’da ötmüyor mu?
Güncel
20 Aralık 2010 Pazartesi 14:50
  • 2174
  • 0

Karaosmanoğlu’nun borusu Kandıra’da ötmüyor mu?

Başlığa bakıp aldanmayın. Sayın Karaosmanoğlu istese Kocaeli sınırları içerisinde kanunlar çerçevesinde yapamayacağı hiçbir şey yok.

Fakat zaman zaman Karaosmanoğlu`nun elinde bu kadar büyük yetki ve güç olmasına rağmen, kullanmaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.
Kendi semtinde işini halledemeyen, haklı olmasına rağmen haksızlığa uğrayan, ya da yapmak istediği şey halkın menfaatine olmasına rağmen yaptırılmadığı için zor durumda kalan ve müşkülüne çözüm arayan herkes Karaosmanoğlu`nun kapısını aşındırıyor.
İşte bu tarz şikayetlerle Karaosmanoğlu`nun kapısını en fazla aşındıranların ilçe ise Kandıra. Söylenenlere göre Kandıra`da problem çok ve çözüm makamında olan insanların çözümden yana tavır koymamaları insanları Karaosmanoğlu`nun kapısında kuyruk olmaya itiyor.
Vatandaşın isteği doğrultusunda çözüme kavuşturulamayan her husus, Büyükşehir Belediyesi`ne getirilerek çözüm aranıyormuş.
Anlatılanlara bakılırsa çözüme kavuşturulamayan hususlardan biriside, hakkında birçok kere yazılıp çizilen ve çözüm aranan Kefken minibüs duraklarının merkezden kaldırılması olayı. 
Kandıra Kefken minibüs durakları olarak bilinen durak, yıllardan beri Akdurak Mahallesi`nde hizmet vermekte idi. 
Vatandaşlarımız, alışveriş dahil her ihtiyaçlarını giderdikten sonra merkezde olduğu için bu durağa gelip minibüs saatlerini bekleyerek Kefken, Kurtyeri, Ballar, Babalı, Çamkonak, Karaağaç, Akçabeyli, Duraklı, Özbey, Kıncıllı, Cebeci, Pınardüzü Köyleri`ne rahat rahat gidiyorlardı.
Bu durak hem bu civardaki esnafa hareket kazandırırken, hem de köylere gidecek vatandaşlarımıza merkezden rahatça minibüse binme imkanı sağlamakta idi.
Fakat UKOME tarafından kapatıldığı günden bu yana yapılan bütün teşebbüsler akim kaldı ve bu mesele yine aynı adrese Karaosmanoğlu`na havale edildi.
15 bin kişiyi ilgilendiren bu meselede Karaosmanoğlu UKOME`ye ‘` Durak meselesinde vatandaşlarımız mağdur edilmiş. Yanlışı düzeltin insanlarımızı mağdur etmeyin` talimatı vermiş olmasına rağmen, 7 Aralık`ta toplanması gereken UKOME hala toplanmamış ve kararı düzeltme yoluna gitmemiş.
 İddialara göre işin vahim tarafı ise Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ve Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Yüksel Sağlam durağın geri gelmesine tarafmış gibi görünmelerine rağmen el altından durdurarak durağın geri gelmesini engelliyorlarmış.
Yani sizin anlayacağınız o ki, Kandıra`da söylentiler Karaosmanoğlu`nun artık Kandıra`da borusunu öttüremediği doğrultusunda. 
Halkın gözünde borusunu öttüremeyen büyük başkanın hali nice olur?
Düşünsenize.
Varsın Karaosmanoğlu düşünsün ne yapalım, itibar onun itibarı nitekim…

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ