KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Karda mahsur kalan vatandaş kurtarıldı
Karda mahsur kalan vatandaş kurtarıldı
Güncel
15 Aralık 2010 Çarşamba 10:58
  • 1890
  • 1

Karda mahsur kalan vatandaş kurtarıldı

Yazları kullandığı barakasına kar yağışı öncesinde giden yaşlı bir adam, yolların kapanmasıyla mahsur kaldı. Ailelerinin telefon ihbarıyla harekete geçen Büyükşehir, şahsı erzakı bitmek üzereyken kurtardı.

Olay Başiskele ilçesine bağlı Servetiye Karşı köyünde yaşandı. Kar yağışı öncesinde sadece yaz aylarında kullandıkları barakaya giden Arif Tarı adlı vatandaş, kar yağışının artması ve yolların kapanmasıyla birlikte barakasında mahsur kaldı. Köydeki akrabalarına telefonla ulaşarak mağduriyetini anlatan ve “beni kurtarın” diyen Arif Tarı`nın durumu Büyükşehir Belediyesi`ne bildirildi. Tarı ailesinin ihbarı üzerine hemen harekete geçen Fen İşleri birimi, dozerler ve kar küreme makineleriyle birlikte yollara düştü, çalışma başlattı. Evinden 5 kilometre mesafedeki barakasında mahsur kalan yaşlı vatandaşa iki saatlik bir çalışmanın sonucunda ulaşıldı.


TEŞEKKÜR ETTİ
Kurtarılmak üzere ailesinden birilerini beklerken karşısında Büyükşehir Belediyesi`nin ekiplerini gören Arif Tarı şaşkınlığını gizleyemezken, azığının bitmek üzere olmasından dolayı açlıktan ve de soğuktan kendilerini kurtardığı için ekip elemanlarına ve belediye yönetimine teşekkür etti. Mahsur kalan vatandaşa ulaşılması çalışmalarına bizzat katılan Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, yaşlı vatandaşı ailesine kavuşturmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Akman, karla mücadele için ‘202 personel, 107 araç ve 24 saat mesai` önlemiyle halkın hizmetinde olduklarını kaydetti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ