KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Kardeşlik dolu aşure programı
Kardeşlik dolu aşure programı
Güncel
02 Aralık 2012 Pazar 09:46
  • 996
  • 1

Kardeşlik dolu aşure programı

Muharrem ayı nedeniyle Körfez de aşure etkinliği düzenleyen Sivaslılar, kardeşlik mesajı verdi
Körfez Belediye Meclis Üyesi olan Metin Özkan`ın başkanlığını yaptığı Sivas Divriği Yözyatağı Köyü Derneği, aşure etkinliği yaptı. Kalabalık bir davetli kitlesini ağırlayan Özkan`ın organize ettiği aşure programında; Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Körfez Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mustafa Efe, Kocaeli Alevi Dernekleri Başkanı Doğan Demir ve CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Miroğlu yer aldı.
 
AŞURE YEDİLER
Ayrıca etkinliğe; CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Dilek Özer başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri, DP Körfez İlçe Başkanı Uğur Nurcan, il genel ve belediye meclis üyeleri, Derince Nüfus Müdürü Suat Demir, Veli Yıldız, Ahmet Önal, Şener Söğüt, Ali Osman Bayraktar, Orhan Bozkurt ve çok sayıda iş adamı ile birçok davetli de katılarak aşurenin tadına baktı.
 
HEPİMİZ KARDEŞİZ
Aşure duasını yaptıran Derince Cemevi İmamı Hakkı Mirzaoğlu, birlik ve beraberlik mesajları içeren konuşmasında; “Kuran-ı Kerim, insanlığa birliği ve kardeşliği emretmektedir. Bizlere yakışan, kim olursak, ne olursak olalım birlik ve kardeşlik içinde yaşamaktır. Birbirimize karşı adaletli davranalım. Allah hepimizin Rabbi`dir. Makamı ne olursa olsun ister kral, ister köle, sonuçta hepimizi beyaz kefenle toprağa koyacaklar. Biz inandığımız kitabın izinden gidip kardeş olalım” dedi. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ