KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması sona erdi
Kartepe 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması sona erdi
Güncel
21 Aralık 2012 Cuma 10:53
  • 1197
  • 1

Kartepe 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması sona erdi

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Mevsimlerle Kartepe 2012’ konulu 2. ulusal fotoğraf yarışmasında eser teslim süresi doldu

Kartepe`nin dört mevsimini içeren doğası, tarihi, turistik mekanları, sosyal ve kültürel değerlerini belgelenmesine imkan tanıyacak 2. ulusal fotoğraf yarışması sona erdi. Bugün toplanacak olan seçici kurul, katılımcıların eserlerini tek tek değerlendirmeye alacak ve yapılan incelemelerin ardından da sonuçlar yarın açıklanacak. Yoğun bir ilgi gören yarışmada sergileme ve ödül töreni ise 31 Aralık Pazartesi günü yapılacak.

 
HEYECAN DORUĞA ÇIKTI
Kartepe Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen fotoğraf yarışmasında ilgili sürecin sonuna gelinmesiyle heyecan doruğa çıktı. Bu yıl daha uzun tutulan başvuru süresi ardından katılımcıların belediyeye teslim ettiği eserleri, farklı illerden fotoğraf sanatçısı üstadların yer alacağı bir seçici kurul değerlendirecek.
 
SEÇİCİ KURULDAKİ İSİMLER
Seçici kurulda ise; Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi`nden Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir, Ankaralı fotoğraf sanatçısı Gökhan Bulut, Adana Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu`ndan AFIAP ve EFIAP üyesi Haluk Uygur, İstanbul`dan fotoğraf sanatçısı İFSAK Onur üyesi İbrahim Zaman, Konya`dan AFIAP ve Hon. FBPS üyesi fotoğraf sanatçısı Reha Bilir, Kocaelili sanatçı AFIAP ve KASK üyesi Sema Özevin, Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik yer alacak.
 
BİRİNCİYE 5 BİN TL
Birincilik ödülünün 5 bin TL, ikincilik ödülünün 3 bin TL, üçüncülük ödülünün 2 bin TL, Kartepe Belediyesi Özel Ödülü`nün bin TL, mansiyonların 500 TL ve jüri özel ödülünün de 750 TL olduğu yarışmada sekiz eser ödüllendirilecek. 33 eserin 100 TL`lik ödülle sergileme almak için yarışacağı yarışmadan çıkacak fotoğraflar ise merakla bekleniyor.
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ