KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe Belediyesi denetimlerini sıklaştırdı
Kartepe Belediyesi denetimlerini sıklaştırdı
Güncel
03 Aralık 2011 Cumartesi 10:17
  • 745
  • 0

Kartepe Belediyesi denetimlerini sıklaştırdı

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Zabıta ekipleri, esnafa göz açtırmıyor

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde gıda satışı yapan işletmeler ile internet kafelere yönelik denetimleri yanı sıra izinsiz afiş, döviz ve tabelalarla mücadele konusunda çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler, denetimlerinde özellikle gıda satışı yapan işletmelerde hijyen koşullarına uygunluğunu kontrol ediyor. İşletmelerin ruhsat, vergi levhası ve çalışanların sağlık koşullarına uygunluğu gibi konuları denetleyen ekipler, geçtiğimiz ay 500 işyerini denetimden geçirmişti.
 

SÜRE VERDİ
Zabıta ekipleri denetimleri sırasında kurallara uyan işletmelere teşekkür ederken evrakları eksik olan işletmelere de evraklarını tamamlanmaları için süre verdi. Zabıta müdürü Selman Çelik, denetimlerin aralıksız süreceğini ve halkın sağlığını ön planda tutmayarak kurallara uymayanlara hiçbir şekilde fırsat verilmeyeceğini belirtti. Denetimlerde uyarı alan işletmeler bir dahaki denetimlerde bu uyarıları dikkate almamış olursa para cezası uygulanacak.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ