KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe Belediyesi ihalesiz yakıt alıyor
Kartepe Belediyesi ihalesiz yakıt alıyor
Güncel
15 Aralık 2009 Salı 09:43
  • 2720
  • 26

Kartepe Belediyesi ihalesiz yakıt alıyor

Evet, inanamayacaksınız, ama doğru. Resmi bir kurum olan Kartepe Belediyesi yaklaşık iki buçuk aydır belediyenin bütün araçlarına yakıtı ihalesiz olarak alıyor.

Bu çok ciddi bir suçtur.
Kartepe gibi büyük bir ilçenin bütün araçlarına yakıtı ihalesiz, herhangi bir yerden, kafanızın estiği bir yerden almanız gerçekten çok ciddi bir suçtur.
Şimdi gelelim konunun detaylarına. Kartepe Belediyesi, 2008 yılında belediyenin yakıt ihtiyacı için ihaleye çıktı.
İhaleyi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin yan kuruluşlarından olan Antikkapı kazandı ve Antikkapı o dönemde Köseköy olan ve daha sonra da Kartepe Belediyesi`ne dönüşen bu belediyeye yakıt vermeye başladı.
Fakat özellikle 29 Mart yerel seçimlerinden sonra Kartepe Belediyesi sözleşme hükümlerine uymamaya ve Antikkapı`ya para ödememeye başladı.
Kartepe Belediyesi`nin, Antikkapı`ya inanılmaz borcu yükselmeye başladı aldığı yakıttan ötürü. Yapılan bütün ikazlara rağmen Kartepe Belediyesi, Antikkapı A.Ş.`ye yakıt parasını ödemedi ve bu paranın 300 milyar liraya yükseldiği öğrenildi.
Antikkapı A.Ş. de yaklaşık 2.5 aydır Kartepe Belediyesi`ne yakıt vermiyor.
Peki Kartepe Belediyesi 2.5 aydır yakıtı nereden alıyor?
Çok ama çok ilginç, SUMOTAŞ`tan alıyor.
Hem de ihalesiz bir şekilde.
Oysa ki Kartepe Belediyesi hiçbir şekilde başka bir yerden yakıt alamaz. Çünkü hem Antikkapı ile sözleşmesi var, hem de başka bir yerden ihalesiz yakıt alınamaz.
Bu gerçekten çok ama çok ciddi bir suçtur.
Kartepe Belediyesi`ndeki bürokratlar da bu durumdan oldukça rahatsız ve huzursuzmuşlar. Çünkü onların da sorumluluğu var bu olayda. 
Savcıların soruşturma açması halinde sadece başkan Şükrü Karabalık değil bu alımlara imza atan, para ödeyen herkes kanunlar önünde suçlu duruma düşer.
Evet, Kartepe Belediyesi şu anda ihalesiz yakıt alıyor.
Savcılarımızın dikkatine.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ