KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe fotoğrafları Metro’da
Kartepe fotoğrafları Metro’da
Güncel
27 Aralık 2011 Salı 13:03
  • 1082
  • 0

Kartepe fotoğrafları Metro’da

Kartepe Belediyesi, ‘Mevsimlerle Kartepe’ konulu ödüllü fotoğraf sergisinin altıncısını İstanbul Taksim Meydanı’ndaki Metro Sergi Salonu’nda açtı

Kartepe`nin tanıtımına katkı vermek amacıyla Kartepe Belediyesi tarafından farklı illerde açılan ‘Mevsimlerle Kartepe` konulu fotoğraf sergilemelerine İstanbul`un göbeğinde yer alan Taksim Metro Sergi Salonu`nda devam edildi. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`ın ev sahipliği yaptığı Metro Sergi Salonu`ndaki sergide yer alan 60 fotoğraf 3 Ocak 2012 tarihine kadar İstanbulluların beğenisine sunuldu. Her gün yüzlerce kişinin gezdiği sergide İstanbullular Kartepe`ye hayran kaldı. İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Emre Bilgili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler ve Müzeler Müdürü Ramazan Minder`de sergiye ilgi gösterdi

 

 

KARTEPE AYAĞIMIZA GELDİ
Kartepe`nin turizm açısından büyük avantajları olduğunu belirten Bilgili, “Kartepe`nin İstanbul gibi bir dünya metropolüne yakın olması, ulaşımının kolay olması ve yıl boyunca değerlendirilebilecek bir yer olduğunu fotoğraflardan da görüyoruz. İstanbullular`ında sergiyi gezerek Kartepe`nin güzellikleri hakkında bilgi sahibi olacak. Kartepe`yi İstanbul`un hemen yanı başında çok keyif verici, zenginliği olan bir yer olarak biliyoruz. Başkan Karabalık, çok güzel bir çalışma yaparak Kartepe`yi İstanbullular`ın ayağına getirdi. İstanbullular da bu tanıtımdan sonra Kartepe`yi görmek isteyecektir” dedi.

 

 

MUAZZAM TURİZM YERİ
İstanbul`da yaşayan bireyler olmalarına rağmen Kartepe`yi çok yakından tanıma imkanı olmadıklarını hatırlatan Minder, “Mevsimleri itibariyle çok güzel bir yer olan Kartepe`yi daha yakından tanıma imkanı bulmaktan memnun olduk. Böylesi bir fotoğraf yarışması düzenleyerek Kartepe`nin dört mevsimini görme imkanı sağladığı için belediye başkanımıza teşekkür ederiz. İstanbul`a yakın olan muazzam bir turizm potansiyeline sahip olan bu bölgeye insanları davet etmek lazım. Kartepe görmeye değer bir yer” diye konuştu.

 

 

İSTANBULLULAR GÖRSÜN
Yeni oluşan ilçe olan Kartepe`yi bütün özellikleriyle tanıtmak amacıyla İstanbul`da sergi açtıklarını belirten başkan Karabalık ise, “İstanbullular`ın Kartepe`ye gelmesini beklemeden biz İstanbul`a giderek, ilçemizi bütün özellikleriyle en yakın metropol olan İstanbul`a tanıtmak hedefiyle sergiyi düzenledik. 13 milyonun yaşadığı bu kentten daha çok turist çekebilmek, ilçemizi tanıtmak, ilçemizin potansiyelini öne çıkartarak bu güzelliklerden İstanbullu hemşehrilerimizin de faydalanmasını istedik” şeklinde konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ