KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe Gençlik Meclisi yeni yılda yeni yönetimle
Kartepe Gençlik Meclisi yeni yılda yeni yönetimle
Güncel
30 Aralık 2010 Perşembe 12:58
  • 1053
  • 0

Kartepe Gençlik Meclisi yeni yılda yeni yönetimle

Yerel ve ulusal anlamda üretilecek gençlik, projelerine katkı sağlamayı hedefleyen Kartepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi, yeni yıla yeni yönetimiyle giriyor

Kartepe sınırları içerisinde faaliyet gösteren; lise, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile ve Kartepeli gençlerin yer aldığı Kartepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi, önceki gün üçüncü genel kurulunu yaptı. Kartepe Kent Konseyi bünyesindeki faaliyetlerine ivme kazandıracaklarını ifade eden, Gençlik Meclisi Başkanı Ali Özdemir; “Hayal gücü yoksa bilginin ve paranın da önemi yok. Hayallerin gerçeğe dönüşmesi noktasında da bu platformların önemi çok büyük. Hiçbir zaman hayallerinizi söylemekten çekinmeyin, dile getirmekten geri adım atmayın” dedi.

2011`DEKİ  PROJELERİ

Divana sunulan yönergelerden; model uçak, model roket, radyo kontrollü model uçak, planör, yamaç paraşütü, paraşüt, delta kanat ve microlight (motorlu delta kanat) kursları, “Sanat ile farkındalık” adıyla sergilerin düzenlenmesi, ilçemizdeki ve çevre ilçe gençlerini kapsayan genç liderlik eğitim programlarının düzenlenmesi, sokak çocuklarının hayata  kazandırılmasına yönelik sportif faaliyetlerde bulunulması, “Öss`yi başarmaya hazır mısın?” konulu öğrencilere yönelik motivasyon etkinliklerinin hazırlanması maddeleri oy çokluğu ile kabul edildi. 

KARABALIK`TAN DESTEK

Genel kurul toplantısına katılan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, gençlerin tüm projelerine tam destek verdiğini ifade etti. Karabalık, “Gençlerimizin bir yıl içinde yaptıkları çalışmaları takdir ediyoruz. Bundan sonra yapacakları projelerin daha da başarılı olacağına inanıyorum. Meclisimizin 3. genel kurulunun hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ndeki genel kurul toplantısına Kartepe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurdane Erişti, Kartepe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız katıldı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ