KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe, kartpostalları süsledi
Kartepe, kartpostalları süsledi
Güncel
31 Aralık 2011 Cumartesi 10:15
  • 779
  • 0

Kartepe, kartpostalları süsledi

Kartepeli öğrenciler, Kartepe’nin eşsiz güzelliklerinin yer aldığı kartpostalları il dışında oturan dost ve akrabalarına göndererek yeni yıllarını kutladı

Kartepe Belediyesi tarafından unutulmaya yüz tutan bir gelenek tekrar canlandırılıyor. Her yılbaşında özenle seçilen kartpostallarla yakınlarının yeni yılını tebrik eden geçmiş kuşak, günümüz teknolojisine yenik düşüp bu geleneğini unutmaya başlamıştı. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık öncülüğünde kartpostallar tarihin tozlu sayfalarından çıktı. Kartepe`nin eşsiz doğa güzelliklerini içeren kartpostallarla hem ilçenin tanıtımı yapılıyor, hem de bir tarih yeniden hayat buluyor.
 

 

 

POSTALADILAR
Kartepe`nin tanıtılmasına en çok öğrenciler destek veriyor. Kartepe Merkez PTT`si önünde bir araya gelen Pireli Anadolu Lisesi öğrencileri, Kartepe`nin kartpostallarını yurdun dört bir yanında bulunan dost ve akrabalarına göndererek hem yeni yıllarını tebrik etti, hem de yaşadıkları ilçeyi tanıtma imkanı buldu. Öğrencilere eşlik eden Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bülbül, ilçenin tanıtımına katkı vermek adına bu etkinliğe katılan gençlere teşekkür etti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ