KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe Kurban Pazarı’nda gözler son haftaya çevrildi
Kartepe Kurban Pazarı’nda gözler son haftaya çevrildi
Güncel
16 Ekim 2012 Salı 11:07
  • 1141
  • 0

Kartepe Kurban Pazarı’nda gözler son haftaya çevrildi

İşçi, memur ve emeklilerin maaşlarını bu haftadan itibaren alacak olması nedeniyle kurbanlık satışlarında gözler son haftaya çevrildi

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kartepe Belediyesi, bu yıl kurban pazarını Sapanca Işıklar Mevkii`nde eski Ulus Pazarı alanı`ndaki 15 dönümlük arazi üzerine kurdu. Satışların durgun geçtiğini ifade eden kurban sahipleri; işçi, emekli ve memur maaşlarının erken yatırılacağı bu haftadan itibaren pazardaki canlılığın artmasını beklediklerini söyledi.

 
İHTİYACA KARŞILIK VERİYOR
Belediye ekiplerince yapılan düzenlemeyle kurban satıcılarının ihtiyaçlarına karşılık vermek amacıyla alana; seyyar tuvalet-duş, içme ve kullanma suyu koyuldu. Pazardaki, 100 araçlık otopark alanıyla da ticarete canlılık kazandırmak için tüm imkanlar hazırlandı. Kurban pazarındaki 56 kurban satıcısı, 2 binin üzerinde kurbanlığı geçen yılki fiyatlardan satışa çıkardıklarını kaydetti. 
 
SATIŞTA ARTIŞ BEKLENİYOR
Celepler, belediye tarafından kendilerine sağlanan imkanlar için Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`a teşekkür etti. Satıcılar, büyükbaş kurbanlıkların 3 bin 500 ile 7 bin lira arasında alıcı beklediğini belirtti. Kurban sahipleri, “Bugüne kadar işler beklediğimiz gibi gitmedi. Ancak takip ettiğimiz kadarıyla geçtiğimiz haftadan itibaren maaşlarını alan kesimler başta olmak üzere bu hafta emekliler de maaşlarını aldığında pazarda bir canlılık olmasını beklemekteyiz” şeklinde konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ